Imbryk do herbaty

Parzenie herbaty może być wyjątkowym rytuałem – w wielu krajach odbywa się zgodnie z określonymi zasadami i z wykorzystaniem odpowiedniej zastawy. Jeżeli chcesz parzyć herbatę tak, jak w Maroko, w takim przypadku w Etnobazarze przygotowaliśmy dla ciebie szeroką gamę oryginalnych imbryków, które są do tego absolutną podstawą – dzięki nim przygotowanie aromatycznego naparu będzie dla ciebie nie tylko łatwiejsze, ale również poczujesz się jak podczas wakacji w tym kraju!

Imbryk do herbaty - kup teraz >>

Największą popularnością w Maroko cieszy się herbata określana jako „berber whisky” – jest to zielona herbata, najczęściej w typie gunpowder, która parzona jest razem z miętą, a następnie jest mocno słodzona. Podawana jest jako wrząca, w dekoracyjnych imbryczkach, z których nalewana jest do kolorowych szklanek. Herbata przelewana jest do szklanek w charakterystyczny sposób – imbryk stopniowo podnosi coraz wyżej się do góry.

Przygotowanie tej niecodziennej marokańskiej herbaty nie powinno być żadnym problemem. Do jej parzenia potrzebne będą:

  • herbata zielona – najlepiej gunpowder
  • liście mięty – suszonej lub świeżej, najlepiej marokańskiej, którą można kupić w niektórych sklepach
  • cukier

Na początku imbryk należy wypełnić suszem zielonej herbaty – na jedną szklankę należy dodać poł łyżki herbaty. Następnie należy dodać miętę – około łyżki. Na koniec do tych składników dodaje się cukier – również około jednej łyżki na jedną osobę, ponieważ marokańska herbata jest naprawdę słodka. Kolejnym krokiem jest nalanie do imbryka wrzącej wody – parzenie odbywa się przez około 10 minut. Herbaty nie należy mieszać, ale od razu wlać do szklanek.

Jeżeli chcesz przygotować taką wyśmienitą herbatę w swoim domu, w takim przypadku w Etnobazarze możesz zakupić elegancką zastawę, która jest do tego przeznaczona – autentyczne imbryki metalowe z efektownymi dekoracjami, zdobione tace berberyjskie, również szklaneczki marokańskie, które zachwycają swoim bogactwem kolorów. Zapraszamy serdecznie do sprawdzenia pełnej oferty i życzymy udanych zakupów!Rozpocznij zakupy

Produkty polecane

pixel