Kadzidełka

Zachwycający aromat kadzidła nie tylko wprowadza do wnętrz orientalny klimat, ale również relaksuje ciało i umysł. W Etnobazarze przygotowaliśmy bardzo duży wybór kadzideł pochodzących z najróżniejszych zakątków świata – Tybetu, Japonii, Chin czy Indii. Z pewnością uda ci się wyszukać wśród nich wyjątkowe zapachy właśnie dla siebie lub też w upominku dla bliskiej ci osoby!

Kadzidełka - kup teraz >>

Kadzidłem nazywa się substancje zapachowe, które uwalniane są podczas spalania różnych składników roślinnych, rzadziej substancji odzwierzęcych. Są one stosowane od wieków w praktykach religijnych, medytacji, ale również w medycynie, kosmetyce. Dzisiaj, poza tymi zastosowaniami, kadzidełka są używane do uzyskania pięknego aromatu we wnętrzach – można kupić je w wielu interesujących zapachach zależnie od wykorzystanych w nich surowców.

W rejonie Morza Śródziemnego kadzidło powstawało z żywicy kadzidłowca, która przypomina kryształki bursztynu – nazywana jest ona olibanum i ma odświeżający aromat cytrusowy. Do produkcji kadzidełek stosuje się także inne żywice, na przykład kopal, mirrę, ladanum, elemi, styraks, opoponax, guggul czy smoczą krew. Ponadto są to drewna i kora – cedru, sandałowca, cyprysu, cynamonowca, owoce i nasiona, między innymi bergamotki, jałowca, wanilii, anyżu, gałki muszkatołowej czy kolendry. Stosowane są liście białej szałwii, wawrzynu, herbaty chińskiej, także korzenie i kłącza, kwiaty i pąki. Kadzidła z substancjami pochodzącymi od zwierząt są już praktycznie niespotykane – stosowało się do nich piżmo, cybet, ambrę czy strój bobrowy. Dzięki mieszaniu tych najróżniejszych składników można uzyskać zachwycające aromaty – relaksujące, pobudzające, prozdrowotne.

W Etnobazarze znajduje się szeroka gama oryginalnych kadzideł, które na pewno przypadną do gustu amatorom wyjątkowych zapachów we wnętrzach. W sprzedaży posiadamy również kadzidła w ozdobnych zestawach – można znaleźć w nich rożne aromaty, a także dodatkowe podstawki, które przeznaczone są do palenia patyczków. Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich z nich!Rozpocznij zakupy

Produkty polecane

24,90 zł
1 245,00 zł / kg
18,90 zł
1 050,00 zł / kg
39,90 zł
266,00 zł / kg
7,50 zł
326,09 zł / kg
7,50 zł
326,09 zł / kg
7,50 zł
326,09 zł / kg
7,50 zł
326,09 zł / kg
8,50 zł
170,00 zł / kg
99,00 zł
99,00 zł / kg
23,50 zł
261,11 zł / kg
pixel