Olejek różany na twarz i do kąpieli - właściwości

2020-02-12
Olejek różany na twarz i do kąpieli - właściwości Na polskim rynku, w drogeriach kosmetycznych i sklepach z kosmetykami mamy co raz większy wybór kosmetyków naturalnych lub takich produkowanych w dużej mierze z naturalnych składników. Na popularności zyskują również kosmetyki diy, czyli produkowane własnoręcznie. Jeśli popatrzymy jakie są składniki bazowe kosmetyków naturalnych, to wielokrotnie znajdziemy wśród nich olejek różany i wodę różaną.

Z czego wytwarzane są i do czego służą olejek różany i woda różana? Róża damasceńska uprawiana była od starożytności w krajach basenu Morza Śródziemnego. Szczególnie upodobali ją sobie dawni Rzymianie, którzy rozpowszechnili ją w ogrodach zakładanych we wszelkich miejscach, w które dotarli wraz z ekspansją Imperium. Jako gatunek wyhodowany sztucznie, występuje jedynie w uprawie, ceniona za pełne, niezwykłej urody kwiaty (zwykle różowe, bądź czerwone) oraz intensywny zapach. Zapachu tego obficie udziela olejkowi pozyskiwanemu ze swoich płatków.
 
                                                                   woda różana




Olejek różany - technologię destylacji różanych płatków wynaleźli w wieku IX n.e. Persowie, ale pierwsze wzmianki o olejku właściwym pochodzą z wieku XVII, również z Persji. Olejek otrzymuje się przede wszystkim z płatków róży damasceńskiej. Nieotwarte kwiaty zbierane są w tym celu ręcznie, przed świtem, bądź wczesnym rankiem, następnie wolno gotowane z wodą i wielokrotnie odparowywane, na końcu zaś z powierzchni destylatu odbiera się olejek. To, co pozostaje, to woda różana, zaś produktem ostatecznym jest olejek różany. Surowiec dla przemysłu kosmetycznego (kremy!), perfumiarskiego (perfumy!), ale także wszechstronny środek leczniczy, o czym nie każdy wie.

Na co pomaga, jak działa i jak stosować olejek różany?


Olejek różany sprzyja skórze delikatnej i wrażliwej. Jako samodzielny kosmetyk, bądź składnik kremu, intensywnie nawilża, łagodzi podrażnienia i działa przeciwzmarszczkowo. Szczególnie poleca się go dla cery naczynkowej - wybiela skórę i niweluje zaczerwienienia. Dodany do kąpieli, olejek koi nerwy, działa antydepresyjnie i relaksująco. Pomaga także w łagodzeniu bólu głowy i bywa stosowany jako afrodyzjak. Jest również doskonałym kosmetykiem do twarzy, normalizuje cerę i łagodzi przebarwienia.
Lista jego prozdrowotnych właściwości jest dłuższa. Działa więc:

- antydepresyjnie

- przeciwzapalnie

- antyseptycznie

- przeciwbólowo

- prohomeostatycznie, przywracając ogólną równowagę organizmu.

Zaleca się stosowanie go podczas masażu, dodawanie do kąpieli oraz do kominków aromaterapeutycznych.

A gdzie kupić naturalny, prawdziwy olejek różany? Olejek różany oraz kosmetyki różane znajdziecie TUTAJ >>

Pokaż więcej wpisów z Luty  2020

Produkty polecane

pixel