Żel do nóg na obrzęki 911 Venolgon 100ml
- Venolgon żel to środek zapobiegawczy przeciwko żylakom oraz zakrzepowemu zapaleniu żył.
Venolgon 911 żel do nóg przyczynia się do zmniejszenia obrzęku i bólu kończyn dolnych.
Składniki produktu wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, całkowicie wyeliminować zastoje żylne w nogach, a także w znacznym stopniu poprawić krążenie. Produkt polecany jako jako środek zapobiegawczy przeciwko żylakom oraz zakrzepowemu zapaleniu żył.
Składniki aktywne:
Ekstrakt z liści orzecha laskowego to skarbnica potasu (680 mg/100 g), który reguluje ciśnienie krwi, bogate w argininę - aminokwas, który przekształca się w tlenek azotu w organizmie, przez co zwiększa światło naczyń krwionośnych poprzez rozluźnienie ich mięśni gładkich, zawarta w nich witamina E zapobiega sklejaniu się płytek krwi.
Ekstrakt ruszczyka jest stosowany w leczeniu hemoroidów, stanów zapalnych skóry i naczyń krwionośnych. Saponiny ruszczyka wzmacniają i tonizują naczynia krwionośne, mają również działanie przeciwzapalne. Ich mechanizm działania zapobiega nadmiernemu poszerzaniu się naczyń żylnych, nieszczelności i w przypadku guzów krwawniczych (hemoroidów) wypadaniu z podłoża na zewnątrz. Działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo - eliminując dokuczliwy świąd i pieczenie, jakie wywołuje stan zapalny żył oraz stabilizują podłoże, w którym naczynia żylne nóg oraz guzki krwawnicze są osadzone.
Ekstrakt z liści winogron ma działanie przeciwkrzepliwe, zmniejszenie uszkodzeń w przebiegu fibromialgii dzięki działaniu na komórki mięśniowe.
Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej ma właściwości poprawiające krążenie. Sposób użycia: Nanieś żel na czystą skórę w obszarach problemowych, stosować 3-2 razy dziennie okrężnymi ruchami aż do całkowitego wchłonięcia.
Przeciwwskazania: Indywidualna nietolerancja na składniki żel, nie stosować na uszkodzoną skórę, twarz i błony śluzowe. Nie stosujemy u dzieci do 3 roku życia.
Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Ammonium Acryloyldimethylaurate/VP Copolymer, Menthol, Corylus Americana (Hazel) Leaf Extract (ekstrakt z liści orzecha laskowego), Ruscus Aculeatus Root Extract (ekstrakt ruszczyka), Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract (ekstrakt z liści winogron), Pinus Pinaster Bark Extract (ekstrakt z kory sosny nadmorskiej), Aesculus Hippocastanum Extract (koński kasztan), Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil (olej cytrynowy), Diazolidinyl Urea (and) Iodopropynyl Butylcarbamate (and) Propylene Glycol, Citral, Linalool Limonene.
- Pojemność: 100ml
- Kraj Pochodzenia: Rosja
- Kod produktu: BIOM_081