Czajniczek do herbaty

W wielu krajach parzenie herbaty jest całym rytuałem, który ma swoje specjalne zasady i wykorzystuje się do niego tradycyjne akcesoria. W Etnobazarze możesz znaleźć te pochodzące z krajów, gdzie rytuał ten jest nadal żywy - na pewno znajdziesz dla siebie wiele ciekawych propozycji!

Czajniczek do herbaty - kup teraz >>

Na szczególną uwagę zasługują czajniczki do herbaty pochodzące z Maroka – to w tym kraju tradycją jest picie „berber whisky”, czyli mocno słodzonej zielonej herbaty ze świeżą miętą, która ma wyjątkowy smak i z pewnością nie można porównać go do zwykłej herbaty pitej w Polsce. Czajniczek do herbaty „berber whisky” jest obowiązkowym akcesorium, ale również przyda się on do przygotowywania innych herbat parzonych. Tradycyjne marokańskie imbryczki są wykonane z metalu i bogato zdobione ornamentami, ale również oferowane są jako ceramiczne z etnicznymi zdobieniami.

Piękny marokański imbryk do herbaty może być również zachwycającą dekoracją kuchni, jadalni lub salonu – z pewnością przypadnie on do gustu amatorom oryginalnych przedmiotów. Oczywiście, może być też nieprzeciętnym pomysłem na upominek dla bliskiej osoby.

Wielbicieli herbaty na pewno przypadną także do gustu czajniczki z podgrzewaczami – dzięki nim napar będzie przyjemnie ciepły. A może przepadasz za kawą? W takim przypadku warto zaopatrzyć się w tradycyjny imbryczek – kawiarkę, która również może być używana do herbaty.

W Etnobazarze prezentujemy szeroką gamę czajniczków marokańskich i innego rodzaju imbryków do parzenia kawy i herbaty. To zarówno nowe, jak i używane i autentyczne przedmioty z historią pochodzące z różnych zakątków świata – czajniczki metalowe, ceramiczne, szklane, z podgrzewaczami, również zestawy składające się z czajników i filiżanek. Można zakupić u nas także oryginalną herbatę kwitnącą, która po dodaniu do niej gorącej wody wspaniale rozkwita w filiżance lub czajniku, wydzielając wyśmienity aromat i smak.

Wszystkich amatorów aromatycznej herbaty w orientalnym stylu zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z pełną gamą produktów w Etnobazarze – na pewno znajdziesz wśród nich coś wyjątkowego!Rozpocznij zakupy

Produkty polecane

pixel