Pierścionki, obrączki

( ilość produktów: 1 )

Pierścionek etno – różne wzory i kolory

Niewielka ozdoba palca, niegdyś o sporym znaczeniu symbolicznym, dziś pełniąca głównie rolę dodatku do stroju lub kompletu biżuterii. Pierścionki mogą być wykonane zarówno z metali szlachetnych, jak i być na nie stylizowane. O kształcie standardowym, jak na przykład pierścionek zaręczynowy czy obrączki czy też finezyjnym – jak chociażby pierścionki etno, które także z powodzeniem mogą stać się symbolem miłości i przywiązania.

W niektórych kręgach jedynie pierścionki złote i pierścionki srebrne są uznawane za jedyną i prawdziwą biżuterię. Można je jednak z powodzeniem zastąpić etno biżuterią wykonaną z innych metali, w tym niejednokrotnie bogato zdobioną i ułożoną w finezyjne kształty. Pierścionki etno dostępne w naszym sklepie charakteryzują się bogatą formą, często w formie rozety, ze wzorami gotyckimi czy motywami roślinnymi. Pierścionki tego typu mogą nie tylko być ozdobą stroju, ale ciekawym pomysłem na prezent: ten niewielki dodatek z pewnością przypadnie do gustu kobiecie lubiącej etno klimaty i ceniącej eleganckie dodatki.

Czy ważne jest to, na którym palcu nosi się pierścionek?

Spore symboliczne znaczenie miało niegdyś to, na którym palcu nosi się pierścionek. Znana jest powszechnie kwestia, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy, znajdujący się zazwyczaj na palcu serdecznym. Palec ten w tradycji zarezerwowany jest na wszelkie przyrzeczenia i przysięgi, a zaręczyny i małżeństwo należą do jednych z nich. Środkowy palec przeznaczony jest na pierścionek pozbawiony symboliki, chociaż w niektórych kręgach oznacza on rozwagę. Palce wskazujące to z kolei dobre miejsce na pierścionki o znaczeniu sentymentalnym, mające głębokie, prywatne znaczenie. W obecnych czasach pierścionki wybieramy głównie jako ozdobę, jedynie pierścionek zaręczynowy i obrączki traktując zobowiązująco. Modne są również pierścionki noszone po kilka na jednym palcu, w tej roli dobrze sprawdzają się także pierścionki etno o finezyjnych wzorach. Droższe z założenia pierścionki złote czy pierścionki srebrne można z powodzeniem zastąpić ozdobami w tych kolorach, które również mogą spełnić swoją estetyczną funkcję.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 2182 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
super
2024-06-10
Bardzo dobra obsługa
pixel