Kamienie i minerały

( ilość produktów: 49 )

Kamienie szlachetne to wyjątkowe minerały, które towarzyszą nam od zarania dziejów i ciągle zadziwiają swoją wyjątkową urodą! Wykorzystujemy je w jubilerstwie, ezoteryce, medytacji, masażach, rytuałach czy jako element dekoracyjny. Na ziemi odkryto ponad 4000 tyś minerałów, mających duży wpływ na ukształtowanie naszej planety. Kamienie do tworzenia biżuterii znajdowali już nasi przodkowie setki lat temu, wyławiając te cenne przedmioty z koryt rzek. Sklep z kamieniami szlachetnymi? Przykładem może być Etnobazar, gdzie w naszej ofercie znaleźć można szeroki wybór kamieni o różnych kształtach, rozmiarach, kolorach i pochodzeniu.

Kamienie szlachetne znaczenie

Każdy z kamieni ma swoje wyjątkowe, unikalne właściwości oddziaływujące na człowieka. Każda osoba na pewno potrafi wskazać przynajmniej jeden kamień szlachetny i symbolikę jaka się z nim kojarzy. Dobierając kamień, można kierować się charakterem, znakiem zodiaku czy płcią. Ich tajemniczość można przypisywać także niedostępności, gdy kiedyś były zarezerwowane tylko dla władców i księży, a nawet czarnoksiężników! Dzisiaj wiemy, że z miłością można skojarzyć czerwony kamień Rubin, z tajemniczymi mocami fioletowy minerał ametyst, siły witalne to pomarańczowe i żółte kamienie szlachetne jak cytryn, królewski kamień to szafir, a zielony jadeit to kamień szlachetny który docenią ludzie szukający harmonii i spokoju. 

Zielony kamień szlachetny

Najczęściej jednak przy wyborze minerałów kierujemy się ich wyglądem. Może warto wybrać żółty kamień szlachetny? A może jednak lepszy byłby niebieski kamień szlachetny? A co z czarnym kamieniem szlachetnym, pięknie połyskującym zaraz obok? Wybór nie jest łatwy, gdy przed nami leży tyle pięknych przedmiotów, a każdy z nich jest całkowicie inny. Jeden kamień może być błyszczący i lśniący, inny matowy i szorstki w dotyku. Lubiane są także te przeźroczyste, jednoznacznie kojarzące się z wyjątkowo drogim kamieniem - diamentem. Choć niewiele osób może wiedzieć, że na świecie istnieje wiele droższych kamieni od klasycznego diamentu takich jak serendibit, jadeit, niebieski granat czy painit. Z tego też powodu kolekcjonowanie kamieni jest wyjątkowo popularnym i lubianym zajęciem przez osoby w każdym wieku.

Ametyst kamień

Łatwo pogubić się w nazwach kamieni szlachetnych. Warto odwiedzić naszego bloga, gdzie można dowiedzieć się więcej na ich temat. Kamienie jeszcze kilkaset lat temu były przedmiotami cenionymi o wiele bardziej niż dzisiaj, kiedy raz kupione przechodziły z pokolenia na pokolenie pozostając cennymi, rodzinnymi pamiątkami. Dziś kamienie szlachetne powracają, doceniane i zachwycają tak samo jak naszych przodków z antycznych cywilizacji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1252 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-30
sprawna, szybka obsługa
2023-05-27
Wszystko doskonale: kontakt , zamówione towary, byskawiczna wysyłka.
pixel