Palo santo

( ilość produktów: 32 )

Palo santo co to jest?

Naturalne kadzidła zyskały w ostatnich kilku latach na popularności. Zdecydowanie wolimy okadzanie białą szałwią, palo santo, naturalne żywice czy inne kadzidła naturalne od kadzidełek produkowanych przy użyciu innych aromatów. Czym właściwie jest kadzidło Palo Santo? To małe drewienka pochodzące z tzw. świętego drzewa Indian. Drzewo Bursera graveolens rośnie w Ameryce Południowej i Środkowej, a także w Meksyku i na Wyspach Galapagos. Dla szamanów zamieszkujących te regiony, palenie palo santo jest nieodłącznym elementem każdej, ważnej ceremonii. Tradycja okadzania kadzidłem palo santo sięga tysięcy lat wstecz. Rdzenni mieszkańcy Ameryk wierzą że okadzanie oczyszcza dane miejsce z tzw. "złej energii", poprawia przepływ dobrej, a także że ma inne właściwości prozdrowotne. Delikatnie rozżarzone drewienka dają dość intensywny, wyrazisty i unikalny zapach.

Palo santo jak palić?

Podczas okadzania, podpalamy fragment drewienka i gdy jego końcówka dobrze się rozżarzy, wtedy zdmuchujemy płomień i pozostawiamy delikatnie dymiące drewno palo santo na podstawce, talerzyku czy w kadzielniczce. Końcówka drewienka ma delikatnie dymić, roznosząc wokół słodkawy zapach, a gdy po pewnym czasie zgaśnie, należy końcówkę ponownie rozpalić i zdmuchnąć płomień. Palo Santo kadzidło to zapach, który niesie ze sobą ukojenie, spokój i oczyszcza nasz umysł i organizm, łagodząc objawy stresu i napięcia. Podstawowe właściwości: relaksuje i odpręża, świetnie spełnia swoje zadanie w aromaterapii, oczyszcza, działa kojąco, niesie ze sobą delikatną nutę orientu, dzięki której uzyskamy oryginalny zapach w domu.

Kadzidła Palo Santo i olejek. Jakie wyróżniamy rodzaje?

Sklep orientalny daje nam możliwość odkrywania zapachów z całego Świata, jednym z takich aromatów jest właśnie Palo Santo. Zapach ten jest wykorzystywany do tworzenia różnorodnych produktów z działu aromaterapii. W sklepie EtnoBazar jest zatem świeca palo santo - produkowana w 100% z wosku sojowego z dodatkiem naturalnego olejku. W ofercie posiadamy również olejek palo santo i kadzidełka o tym samym zapachu, nasączone olejkiem, bądź stworzone z trocin zmielonego drzewa. Najbardziej popularnym jest jednak klasyczne kadzidło Palo Santo w formie drewienek. Kojące i nieco uspokajające właściwości tego kadzidła sprawiają, że jest ono niejednokrotnie używane podczas terapii leczenia dźwiękiem, medytacji, zajęć jogi, sesji z wykorzystaniem tybetańskich mis grających i przy wielu innych okazjach. My jednak gorąco polecamy okadzanie z wykorzystaniem palo santo w domowych warunkach!

Palo santo co to jest?

Nazwa Palo Santo tłumaczy się dosłownie jako "święte drzewo". Ludy Ameryki Południowej i środkowej traktują jego ususzone gałązki jak nieodłączny element każdej ceremonii. Światową popularność zyskało w roli kadzidła.

W pierwszej połowie każdego roku ekwadorskie lasy wypełnia niezwykły, słodkawy i tajemniczy zapach. W połączeniu z lekko słonym aromatem morskiej bryzy upaja i nie pozwala o sobie zapomnieć. I faktycznie, nikt, kto odwiedził w tym czasie Ekwador nie zapomni mistycznej woni żywicy drzewa z gatunku Bursera graveolens, czyli Palo Santo. Jej zapach nie jest przypadkowy - południowoamerykańskie drzewo należy do tej samej rodziny co balsamowiec, z którego pozyskuje się biblijną mirrę.

Na co pomaga Palo Santo?

Kadzidło Palo Santo stworzy dobrą energię w każdym pomieszczeniu! Indianie od wieków doceniają swoje "święte drzewo". Tamtejsi szamani i uzdrowiciele produkują z niego kadzidła i olejki eteryczne, używane następnie podczas świąt i odprawianych nad chorym rytuałów leczniczych. I choć wiarę w wielką moc Palo Santo moglibyśmy potraktować jak zwykły zabobon, to jednak - nie tak prędko! Żywica drzewa faktycznie wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych - działa antyseptycznie i przeciwzapalnie, zwalcza wirusy oraz grzyby, aktualnie bada się ją także pod kątem właściwości przeciwnowotworowych. Tyle ciało, a jak Palo Santo kadzidło działa na naszą duszę? Może to znowu kwestia wiary, a może i nie - ludzie, którzy regularnie okadzają wnętrza żarem uzyskanym z drewienek Palo Santo twierdzą, że jego dym odpręża, relaksuje, oczyszcza wnętrze ze złej energii, co więcej podnosi na duchu i redukuje ból głowy. Aha - odstrasza też komary ;)

Z ciekawostek - z twardego drewna Bursera graveolens wytwarza się nie tylko kadzidła. Sprawdza się ono doskonale jako tworzywo do produkcji naczyń do picia yerba mate.

Na co działa Palo Santo?

Palo Santo jest drzewem o ciekawych właściwościach i wyjątkowym zapachu. To drzewo rośnie naturalnie w sezonowo suchych lasach tropikalnych Ameryki Południowej. Stosowanie palo santo z B. graveolens jest tradycyjne w Ameryce Południowej, zwłaszcza w Peru i Ekwadorze . Zgodnie z lokalnymi zwyczajami jest stosowany przeciwko złej energii, co czasami może odnosić się do choroby klinicznej. Jego użycie podobno sięga czasów Inków. Palo santo jest do dziś powszechnie stosowane jako rodzaj kadzidła, wydzielającego aromat przypominający pieczone jabłka lub spalony cukier.

Olejek Palo Santo

Olejek Palo santo był używany w czasach Inków ze względu na jego znane, duchowe właściwości oczyszczające. Dziś olejek palo santo można nakładać na ciało (np. u podstawy czaszki lub na kręgosłup) w celu zwiększenia odprężenia, podobnie jak w przypadku aromaterapii. Uważa się, że samo wcieranie kilku kropel w skórę uspokaja umysł, a także zapobiega bólom głowy i niepokojom.

Palo santo właściwości

Palo Santo kadzidło jest tradycyjnie stosowane jako naturalny środek na przeziębienie i grypę, a także objawy stresu. Wiadomo również, że łagodzi astmę, bóle głowy, lęk, depresję i zmniejsza stan zapalny. Znany ze swojego uspokajającego działania, wspomaga również układ odpornościowy i nerwowy, co pomaga w szybszym powrocie do zdrowia po chorobie. Herbata Palo Santo podobno działa jako naturalny środek wspomagający trawienie.

Święte drewno zawiera również wysokie stężenie związku zwanego d-limonenem, związku, który uważa się za pomocny w zapobieganiu różnym nowotworom.

Po co palić palo santo?

Podobnie jak szałwia i cedr, kadzidło Palo Santo z drzewa jest najczęściej używane do duchowego oczyszczania i oczyszczania energetycznego (domu). Uważa się, że po spaleniu drewnianych patyków dym usuwa negatywną energię i przywraca spokój i uspokajające emocje. Palone drewno Palo Santo tworzy podnoszący na duchu, przyjemny, świeży dym, który działa cuda w odstraszaniu komarów i innych owadów. Mówi się, że zapach wzmaga kreatywność.

Jak palić Palo Santo w domu?

1. W pierwszej kolejności należy przygotować jeden fragment palo santo.

2. Następnie trzeba podpalić jego koniec i zdmuchnąć ogień w celu uwolnienia dymu.

3. Należy oczyścić mieszkanie lub osobę okadzając je dymem z kadzidła.

4. W celu dalszego roznoszenia się dymu, trzeba umieścić tlące palo santo w bezpiecznym miejscu.

Jak należy palić Palo Santo?

Użyj świecy, aby zapalić drewienko z drzewa palo santo. Trzymaj je pod kątem około 45 stopni i skieruj końcówkę w dół w kierunku płomienia świecy. Niech patyk pali się przez około 30 sekund, a następnie zdmuchnij. Dym unosi się z żaru i rozprzestrzenia się w powietrze. Możesz trzymać go w dłoni lub położyć na kadzidełku. Używaj go w każdym pomieszczeniu lub miejscu, które chcesz uwolnić od negatywnej energii.

Czy Palo Santo jest niebezpieczne?

Palo Santo (Bursera graveolens) jest wyjątkową rośliną, która zyskała popularność dzięki swojemu potencjałowi leczniczemu i oczyszczającemu. Mimo wielu korzyści, niektórzy mają obawy co do bezpieczeństwa Palo Santo. Na szczęście naukowcy prowadzili badania na temat skutków ubocznych tego naturalnego kadzidła i ich wyniki są uspokajające. Palenie drewna palo santo nie niesie efektów ubocznych związanych z jego użyciem. Dla niektórych alergików Palo Santo może być łagodnym alergenem. Wyjątkowo osoby borykające się z problemami skórnymi, mogą mieć oznaki podrażnienia skóry np. po trzymaniu kadzidła palo santo. Oznacza to więc, że generalnie jest to kadzidło bezpieczne do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.

Czy palenie Palo Santo jest zdrowe?

Palo Santo to drzewo, nazywane również Świętym drzewem Indian. Ma długą historię jeśli chodzi o praktyki religijne. Dodatkowo jednak poza znaczeniem duchowym, olejki eteryczne zawarte w kadzidle mają pozytywny wpływ na nasze ciało. Najważniejsze jest działanie przeciwzapalne i uspokajające. Trzeba jednak pamiętać aby nie przesadzać ze zbyt dużym zadymieniem przestrzeni. Zwłaszcza jeśli palimy to naturalne kadzidło w małym pomieszczeniu. Również osoby cierpiące na choroby płuc powinny unikać dymu z kadzideł. Zalecamy też aby zawsze kupować palo santo z certyfikatem. Daje to gwarancję, że drzewo pozyskiwane jest w odpowiedzialny sposób.

Jak rozpoznać prawdziwe Palo Santo? I gdzie je kupić?

Obecnie drewienka palo santo powinno się pozyskiwać tylko i wyłącznie z obumarłych gałęzi drzewa Bursera graveolens. Drzewo to występuje w Ameryce Środkowej oraz Południowej, przede wszystkim w Gwatemali, Hondurasie, Salwadorze, Kostaryce oraz Peru. Przy zakupie drewienek należy zwracać uwagę czy sprzedawca posiada certyfikat autentyczności. Tylko on gwarantuje, że kadzidło zostało pozyskane z martwych fragmentów drzewa. Ponadto, prawdziwe Palo Santo można rozpoznać po zapachu. Powinien być on świeży i słodki, a nie przytłaczający lub drażniący.
Prawdziwe palo santo można nabyć w orientalnych sklepach stacjonarnych lub internetowych. Również w tych oferujących produkty z działu aromaterapii. Najlepiej przed podjęciem decyzji o zakupie upewnij się, że fragmenty Bursera graveolens pochodzą ze sprawiedliwych źródeł handlu.

Czy Palo Santo oczyszcza?

Palo Santo to tropikalne, drzewo. Zawarte w nim olejki eteryczne, są często uważane za naturalny środek oczyszczający. W wielu tradycjach religijnych i duchowych, pochodzących z krajów, w których pozyskuje się to kadzidło. Uważano że Palo Santo ma właściwości oczyszczające przestrzeń. Jego zapach powinien być relaksujący i terapeutyczny. Palenie Palo Santo ma moc usuwania negatywnej energii i przyciągania pozytywnej lub dobrego samopoczucia. Wiele osób stosuje Palo Santo do odkażania pomieszczeń lub odmawiania modlitwy. Sprzyja ono również medytacji. Palimy kadzidło palo santo również po to by poprawić wewnętrzną energię i wibracje. Z tego powodu coraz więcej osób szuka sposobów na wykorzystanie mocy tego drzewa do poprawy swojego samopoczucia oraz do stworzenia lepszej atmosfery wokół nich. Obecnie produkty na bazie palo santo są bardzo popularne. Zatem poza tradycyjnym naturalnym kadzidłem palo santo w postaci drewienek. Spotyka się także kadzidełka palo santo, świece i świeczki o zapachu palo santo i wiele innych. Wyszukaj hasło palo santo w naszej wyszukiwarce i sprawdź bogatą ofertę EtnoBazaru.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 2182 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Expresowe wysyłka, miła obsługa. Polecam sklep
2024-06-08
Bardzo dobra obsługa,szybka dostawa.
pixel