Palo santo

( ilość produktów: 25 )

Palo santo co to jest?

Naturalne kadzidła zyskały w ostatnich kilku latach na popularności. Zdecydowanie wolimy okadzanie białą szałwią, palo santo, naturalne żywice czy inne kadzidła naturalne od kadzidełek produkowanych przy użyciu innych aromatów. Czym właściwie jest kadzidło Palo Santo? To małe drewienka pochodzące z tzw. świętego drzewa Indian. Drzewo Bursera graveolens rośnie w Ameryce Południowej i Środkowej, a także w Meksyku i na Wyspach Galapagos. Dla szamanów zamieszkujących te regiony, palenie palo santo jest nieodłącznym elementem każdej, ważnej ceremonii. Tradycja okadzania kadzidłem palo santo sięga tysięcy lat wstecz. Rdzenni mieszkańcy Ameryk wierzą że okadzanie oczyszcza dane miejsce z tzw. "złej energii", poprawia przepływ dobrej, a także że ma inne właściwości prozdrowotne. Delikatnie rozżarzone drewienka dają dość intensywny, wyrazisty i unikalny zapach.

Palo santo jak palić?

Podczas okadzania, podpalamy fragment drewienka i gdy jego końcówka dobrze się rozżarzy, wtedy zdmuchujemy płomień i pozostawiamy delikatnie dymiące drewno palo santo na podstawce, talerzyku czy w kadzielniczce. Końcówka drewienka ma delikatnie dymić, roznosząc wokół słodkawy zapach, a gdy po pewnym czasie zgaśnie, należy końcówkę ponownie rozpalić i zdmuchnąć płomień. Palo Santo kadzidło to zapach, który niesie ze sobą ukojenie, spokój i oczyszcza nasz umysł i organizm, łagodząc objawy stresu i napięcia. Podstawowe właściwości: relaksuje i odpręża, świetnie spełnia swoje zadanie w aromaterapii, oczyszcza, działa kojąco, niesie ze sobą delikatną nutę orientu, dzięki której uzyskamy oryginalny zapach w domu.

Kadzidła Palo Santo i olejek. Jakie wyróżniamy rodzaje?

Sklep orientalny daje nam możliwość odkrywania zapachów z całego Świata, jednym z takich aromatów jest właśnie Palo Santo. Zapach ten jest wykorzystywany do tworzenia różnorodnych produktów z działu aromaterapii. W sklepie EtnoBazar jest zatem świeca palo santo - produkowana w 100% z wosku sojowego z dodatkiem naturalnego olejku. W ofercie posiadamy również olejek palo santo i kadzidełka o tym samym zapachu, nasączone olejkiem, bądź stworzone z trocin zmielonego drzewa. Najbardziej popularnym jest jednak klasyczne kadzidło Palo Santo w formie drewienek. Kojące i nieco uspokajające właściwości tego kadzidła sprawiają, że jest ono niejednokrotnie używane podczas terapii leczenia dźwiękiem, medytacji, zajęć jogi, sesji z wykorzystaniem tybetańskich mis grających i przy wielu innych okazjach. My jednak gorąco polecamy okadzanie z wykorzystaniem palo santo w domowych warunkach!

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 1069 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-25
Bardzo Dziękuję
2023-03-25
Polecam! Szybka wysyłka
pixel