Misy tybetańskie i akcesoria
( ilość produktów: 32 )Misa tybetańska to już swoisty symbol Tybetu, rozpowszechnione szeroko naczynie, które w zasadzie jest rodzajem odwróconego, stojącego dzwonu. Znane głównie jako element religii - Buddyzmu, przywiezione do Europy przez muzyków. Należą do grupy instrumentów zwanych idiofonami. Używane w rozmaitych rytuałach religijnych, a także jako naczynia codziennego użytku. Znane i stosowane w medycynie naturalnej od setek lat. Dziś często spotykane są i wykorzystywane w wielu salonach masażu, studiach jogi i innych miejscach, gdzie niezwykle ważne jest rozluźnienie ludzkiego umysłu i spiętego organizmu. Te niezwykłe dźwięki i wibracje wytwarzane przez misy oddziaływają na ciało człowieka.
Misa tybetańska instrument
Misa tybetańska wykonana z metalu to wyjątkowy przedmiot. Dźwięk który wytwarzają jest wyjątkowy, pozwala odetchnąć umysłowi, a wibracje przyjemnie masują ciało. Celem gry na tym instrumencie jest wprowadzenie człowieka w stan spokoju i medytacji. Oczywiście nie trzeba stosować specjalnych technik by korzystać z dźwiękowych dobroci. I choć początkowo taka dźwiękowa kąpiel może wywoływać rozdrażnienie i niepokój u wielu osób, to z czasem przyzwyczajamy się do tego dźwięku i pozwalamy mu przenikać bez ciało, by móc osiągnąć tak upragnione uczucie relaksu i ukojenia. Misy najczęściej wykonywane były z mieszanki metali, najczęściej był to brąz lub mosiądz. Misy dźwiękowe widywane są także często na koncertach, gdzie doskonale zgrywają się z innymi instrumentami.
- 1
- 2
Podstawka pod misę wzór orient niebieski (ozdobna, poduszka, 14.5cm)
- 1
- 2
Misa tybetańska jaką wybrać dla siebie?
Wytwarza się wiele mis różnych wielkości i grubości. To właśnie od tego zależy barwa ich dźwięku. Wszystkie misy na etapie ostatecznej obróbki są strojone, dla uzyskania odpowiedniej, unikalnej wysokości ich dźwięku. Można dobrać dźwięk misy pod swoje potrzeby. Każda misa oferując inną barwę dźwięku będzie miała nieco inne zastosowanie, zarówno pod względem czakr na które oddziałuje, jak i na samą medytację. By lepiej poznać częstotliwość polecane dla konkretnych części ciała i medytacji, warto odwiedzić naszego bloga, gdzie dokładnie opisujemy misy dźwiękowe i czakry. Zazwyczaj rozmiar mis wacha się w przedziale od 10 do 40cm średnicy.
Rodzaje mis mogą zaskoczyć. Jest ich dużo, można podzielić je na 9 typów:
- Jambati
- Ulabati
- Naga
- Mani
- Thadobati
- Mani
- Remuna
- Manipuri
- Ligam
Jak grać na misach tybetańskich ?
Często pojawia się pytanie jak używać misy tybetańskiej? Nie jest to trudne, choć z pewnością wymaga to poświęcenia chwili czasu i skupienia. Grać na misie tybetańskiej można korzystając z 2 sposobów. Dobrze jest zaopatrzyć się w niewielkie narzędzie - patyk do misy tybetańskiej zwany czasem maletem - drewnianą pałeczką wykończoną delikatnym i miękkim zamszowym materiałem. Można uderzyć w zewnętrzną krawędź misy by uzyskać mocny, pulsujący dźwięk, bądź pocierać krawędź misy, podobnie jak pociera się krawędź kieliszka. W ten sposób uzyskamy głęboki, długi i mocno wibrujący ton. Warto także zaopatrzyć się w miękką podstawkę pod misę tybetańską, która zapobiegnie brzęczeniu i zbędnemu drganiu instrumentu. Najlepiej próbować grać trzymając instrument płasko na dłoni.
Misa tybetańska cena
Misę tybetańską można spotkać w wielu rozmiarach i wzorach, a co za tym idzie także cenach. I choć te mogą wydawać się wysokie, należy pamiętać że jest to zakup na lata, a sam instrument (będący rękodziełem) gdy o niego zadbamy będzie nam długo służył. Warto zainwestować w instrument, który będzie nas cieszył przez wiele godzin gry. Na dodatek ich egzotyczny wygląd zachwyci każdego gościa który odwiedzi nasz dom, więc będzie także elementem pięknym elementem ozdobnym.
Dzwonki tybetańskie Tingsha
W naszym sklepie znaleźć można także dzwonki Tingsha, nazywane popularnie Tybetańskimi. Te małe, niepozorne talerzyki posiadają w sobie wielką dźwiękową moc - są używane w Buddyzmie, gdzie służą za zaznaczanie ważnych rozdziałów i elementów rytuałów oraz modlitw. To także element muzykoterapii, dźwiękoterapii i podczas zajęć jogi czy medytacji używane najczęściej do rozpoczynania i zakańczania sesji. Używane czasem w Feng-Shui do oczyszczania energetycznego pomieszczeń. Dostępne są w wielu wzorach i wielkościach.