Biała szałwia

( ilość produktów: 24 )

Kadzidło biała szałwia i jego właściwości

Biała szałwia to naturalne kadzidło, które w ostatnich latach pokochali Polacy. Kadzidło powstaje z rośliny rosnącej w Ameryce Północnej. Przez rdzennych mieszkańców tamtych terenów jest ona stosowana jako kadzidło już od kilkuset lat. Ludy Nawaho czy Komanczów okadzały białą szałwią miejsca i osoby podczas uroczystości i ceremonii, a inne jak Cahuilla wykorzystywały białą szałwię podczas leczenia chorych. Białą szałwią leczono przeziębienia, gorączkę i kaszel. Wykorzystywano niemalże każdy fragment rośliny: od nasion, przez liście i łodygi. Dla wielu plemion jest to święta roślina, dlatego używa się np. nazwy Święte ziele Indian Nawaho.

Obecnie okadzanie białą szałwią uważane jest za jeden z najskuteczniejszych zabiegów z użyciem kadzideł, a badania prowadzone nad właściwościami białej szałwii wykazały, że odstrasza komary i insekty, działa aktywizująco na nasz umysł, może poprawić nastrój i posiada właściwości antybakteryjne i antydepresyjne. Zyskuje więc na popularności także rytuał oczyszczania mieszkania, dzięki któremu pozbędziemy się z domu tzw. ?złej energii? i przywrócimy równowagę.

 

Okadzanie białą szałwią - rytuał

1. Przed rozpoczęciem rytuału należy posprzątać okadzane miejsce. Bałagan zdecydowanie nie pomaga oczyszczaniu.

2. Aby uzyskać najlepsze efekty należy zamknąć drzwi i okna okadzanego mieszkania.

3. Podpalamy pęczek białej szałwii, możemy do tego wykorzystać na przykład ulubioną świecę. Szałwia po rozpaleniu powinna się delikatnie żarzyć (bez płomienia) i dawać dużo dymu, jeśli przygasa, ma to być oznaką dużej ilości negatywnej energii dookoła.

4. Okadzanie szałwią otoczenia powinno odbywać się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, a powinniśmy je rozpocząć od okadzenia samego siebie (dobrze jest zamknąć oczy i wizualizować sobie jak dym zabiera negatywną energię, a okadzanie powinno się odbywać w kierunku od głowy, w dół ciała), w następnej kolejności drzwi wejściowych i od nich kierować się w kolejne zakątki mieszkania, ale w prawym kierunku.

5. Po zakończonym rytuale okadzania mieszkania (okrążamy wszystkie pomieszczenia), powinniśmy pozostawić kadzidło białej szałwii do całkowitego wypalenia na talerzyku, w kadzielniczce lub specjalnej podstawce do białej szałwii.

6. Rytuał należy zakończyć wietrzeniem mieszkania.

Gdzie kupić białą szałwię? Polecamy wszystkie jej odmiany poniżej. Często jest ona łączona w pęczki z innymi roślinami o właściwościach aromaterapeutycznych, np. z rozmarynem czy eukaliptusem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1252 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-30
sprawna, szybka obsługa
2023-05-28
Super sprawnie i jakościowo
pixel