Biała szałwia

( ilość produktów: 31 )

Kadzidło biała szałwia do okadzania i jego właściwości

Biała szałwia to naturalne kadzidło, które w ostatnich latach pokochali Polacy. Kadzidło powstaje z rośliny rosnącej w Ameryce Północnej. Przez rdzennych mieszkańców tamtych terenów jest ona stosowana jako kadzidło już od kilkuset lat. Ludy Nawaho czy Komanczów okadzały białą szałwią miejsca i osoby podczas uroczystości i ceremonii, a inne jak Cahuilla wykorzystywały białą szałwię podczas leczenia chorych. Białą szałwią leczono przeziębienia, gorączkę i kaszel. Wykorzystywano niemalże każdy fragment rośliny: od nasion, przez liście i łodygi. Dla wielu plemion jest to święta roślina, dlatego używa się np. nazwy Święte ziele Indian Nawaho.

Na co działa Biała szałwia?

Obecnie okadzanie białą szałwią uważane jest za jeden z najskuteczniejszych zabiegów z użyciem kadzideł, a badania prowadzone nad właściwościami białej szałwii wykazały, że odstrasza komary i insekty, działa aktywizująco na nasz umysł, może poprawić nastrój i posiada właściwości antybakteryjne i antydepresyjne. Zyskuje więc na popularności także rytuał oczyszczania mieszkania, dzięki któremu pozbędziemy się z domu tzw. ?złej energii? i przywrócimy równowagę.

Jak okadzić dom Białą szałwią? Okadzanie białą szałwią - rytuał

1. Przed rozpoczęciem rytuału należy posprzątać okadzane miejsce. Bałagan zdecydowanie nie pomaga oczyszczaniu.

2. Aby uzyskać najlepsze efekty należy zamknąć drzwi i okna okadzanego mieszkania.

3. Podpalamy pęczek białej szałwii, możemy do tego wykorzystać na przykład ulubioną świecę. Szałwia po rozpaleniu powinna się delikatnie żarzyć (bez płomienia) i dawać dużo dymu, jeśli przygasa, ma to być oznaką dużej ilości negatywnej energii dookoła.

4. Okadzanie szałwią otoczenia powinno odbywać się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, a powinniśmy je rozpocząć od okadzenia samego siebie (dobrze jest zamknąć oczy i wizualizować sobie jak dym zabiera negatywną energię, a okadzanie powinno się odbywać w kierunku od głowy, w dół ciała), w następnej kolejności drzwi wejściowych i od nich kierować się w kolejne zakątki mieszkania, ale w prawym kierunku.

5. Po zakończonym rytuale okadzania mieszkania (okrążamy wszystkie pomieszczenia), powinniśmy pozostawić kadzidło białej szałwii do całkowitego wypalenia na talerzyku, w kadzielniczce lub specjalnej podstawce do białej szałwii.

6. Rytuał należy zakończyć wietrzeniem mieszkania.

Gdzie kupić białą szałwię? Polecamy wszystkie jej odmiany poniżej. Często jest ona łączona w pęczki z innymi roślinami o właściwościach aromaterapeutycznych, np. z rozmarynem czy eukaliptusem.

Jak wygląda biała szałwia?

Biała szałwia jest często określana jako „krzew szałwiowy” lub „piołun srebrzysty”. Liście białej szałwii są drobne i mają kolor od srebrnego do matowego zielonego. Biała szałwia wytwarza jasnofioletowe i niebieskawe kwiaty, które są bardzo aromatyczne. Liście białej szałwii charakteryzują się silnym i jasnym ziołowym zapachem, który zapewnia delikatny pieprzny i pikantny smak.

Jakie właściwości ma szałwia? Zastosowanie białej szałwii

Kadzidło biała szałwia ma różnorodne zastosowania kulinarne, w których wszystkie części rośliny są jadalne. Liście są często suszone do wykorzystania w herbacie lub jako napar, który znany jest ze zmniejszania dolegliwości układu oddechowego i żołądka. Z nasion białej szałwii można zrobić mąkę na papkę lub mąkę kukurydzianą. Liście białej szałwii są idealne do przyprawiania mięs, owoców morza, warzyw i drobiu. Białej szałwii można używać nawet do pieczenia chleba, deserów i można ją stosować na surowo lub po ugotowaniu.

Biała szałwia jest bardzo ważną rośliną ceremonialną, używaną już w starożytnych cywilizacjach Babilończyków i Egipcjan. Palenie białej szałwii było powszechną praktyką, która, jak sądzono, zapewniała właściwości lecznicze, oczyszczające i oczyszczające. Wiele kultur wierzy również, że dym z białej szałwii odstrasza złe duchy.

Ziele szałwii białej ma duże rozmieszczenie geograficzne na południowym zachodzie Ameryki i na Wielkich Równinach. Preferując suchy, bardziej suchy klimat, biała szałwia była używana od tysięcy lat w różnych starożytnych cywilizacjach. Roślinę szałwii białej używali Chińczycy do łagodzenia bólu stawów i mięśni, a także objawów zapalenia stawów. Roślina szałwii białej, endemiczna dla Ameryki Północnej, odegrała znaczącą rolę w wielu tradycjach i zwyczajach rdzennych Amerykanów.

Czy biała szalwia pomaga?

Szałwia jest stosowana przy problemach trawiennych, w tym utracie apetytu, wzdęciach, bólach żołądka (nieżyt żołądka), biegunkach, wzdęciach i zgadze. Jest również stosowany w celu zmniejszenia nadprodukcji potu i śliny; i na depresję, utratę pamięci i chorobę Alzheimera.

Jak okadzić mieszkanie Białą szałwią? Jak używać?

Najpierw podpal Białą Szałwię i poczekaj aż się dobrze rozpali. Po chwili zdmuchnij płomień i ciesz się dymem, który zacznie unosić się z kadzidła. Kolejno można wykonać rytuał chodząc z kadzidłem po pomieszczeniu bądź zostawić go w jednym miejscu w celu ulatniania się dymu.

Co daje palenie szałwii?

Indianie wierzą że sprowadza moc, mądrość i bystrość umysłu. Wdychanie jej zapachu przynosi poczucie nieśmiertelności i otwiera przed człowiekiem nieznane obszary wiedzy. Także tej pozaziemskiej. Oczyszcza pomieszczenia z negatywnej energii. Biała szałwia. Najświętsze zioło Indian Ameryki Północnej, dziś jedno z najbardziej powszechnie stosowanych kadzideł.

Biała szałwia (lac. Salvia apiana) w stanie naturalnym występuje w Kalifornii i w Meksyku. Uprawia się ją także jako roślinę ogrodową, ale przede wszystkich hoduje po to, by ususzoną palić jako kadzidło. Jej białawe, wiecznie zielone liście po roztarciu wydzielają niezwykle intensywny i przyjemny aromat, ponieważ zawierają wiele olejków eterycznych. Zapach kwiatów szałwii doceniają z kolei pszczoły, wytwarzające z ich pyłku smaczny miód.

Rodzimi mieszkańcy Ameryki wszechstronnie wykorzystują tę roślinę w codziennym życiu. Jej zmielone nasiona są ważnym składnikiem tradycyjnego napoju zwanego "pinole". Indianie spożywają także liście i łodygi szałwii, kobiety suszą jej korzenie i piją z nich herbatę, która ma mieć lecznicze właściwości i wspomagać regenerację w czasie połogu. (w tym miejscu warto zaznaczyć, że badania przeprowadzone na jednym z amerykańskich uniwersytetów faktycznie wykazały bakterio i grzybobójcze właściwości Salvia apiana).

Czy szałwię można palić?

Głównym jednak i najważniejszym zastosowaniem białej szałwii wśród tradycyjnych społeczności północnej i środkowej Ameryki jest palenie jej ususzonych łodyg i liści w formie kadzidła: ich pęczek podpala się, następnie gasi ogień i pozwalając mu się swobodnie żarzyć, okadzając dymem pomieszczenie. Rytuał ten ma uwalniać wnętrze od negatywnej energii, obciążających uczuć i złych mocy, sprzyjając odprężeniu.

Indianie wierzą także, że zapach szałwii przyciąga dostatek, zapewnia długowieczność, umożliwia dostęp do głębokich pokładów mądrości i głębokiej wiedzy. Noszą ją więc często ze sobą w zawieszonych na szyi woreczkach.

Wierzyć, czy nie wierzyć w ogromną moc drzemiącą w kadzidłach z białej szałwii?

To już pozostawiamy do decyzji Czytającego. Ale może zanim odpowie się tak, albo nie, warto spróbować oczyszczającego rytuału z białą szałwią w roli głównej? Palenie szałwii na pewno nie zaszkodzi, może pomóc, a w domu pozostanie po nim piękny zapach!

PS Indianie zalecają, by po dokładnym okadzeniu pomieszczeń wywietrzyć je i dodatkowo ewentualnie zapalić białą świecę, co gwarantować ma bardzo dużą moc oczyszczającą.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 2196 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Wszystko super i sprawnie, polecam. Towar zgodny z opisem.
2024-06-15
Szybko, sprawnie, zadowalajaco. Jak przy ocenie czegokolwiek zawsze cos moglo byc lepiej. Pozdrawiam, bede korzystal w miare potrzeb.
pixel