Okadzanie szałwią. Biała szałwia kadzidło

2021-04-11
Okadzanie szałwią. Biała szałwia kadzidło

Biała szałwia jest często określana jako „krzew szałwiowy” lub „piołun srebrzysty”. Liście białej szałwii są drobne i mają kolor od srebrnego do matowego zielonego. Biała szałwia wytwarza jasnofioletowe i niebieskawe kwiaty, które są bardzo aromatyczne. Liście białej szałwii charakteryzują się silnym i jasnym ziołowym zapachem, który zapewnia delikatny pieprzny i pikantny smak.

Zastosowanie

Kadzidło biała szałwia ma różnorodne zastosowania kulinarne, w których wszystkie części rośliny są jadalne. Liście są często suszone do wykorzystania w herbacie lub jako napar, który znany jest ze zmniejszania dolegliwości układu oddechowego i żołądka. Z nasion białej szałwii można zrobić mąkę na papkę lub mąkę kukurydzianą. Liście białej szałwii są idealne do przyprawiania mięs, owoców morza, warzyw i drobiu. Białej szałwii można używać nawet do pieczenia chleba, deserów i można ją stosować na surowo lub po ugotowaniu.

Biała szałwia jest bardzo ważną rośliną ceremonialną, używaną już w starożytnych cywilizacjach Babilończyków i Egipcjan. Palenie białej szałwii było powszechną praktyką, która, jak sądzono, zapewniała właściwości lecznicze, oczyszczające i oczyszczające. Wiele kultur wierzy również, że dym z białej szałwii odstrasza złe duchy.

Ziele szałwii białej ma duże rozmieszczenie geograficzne na południowym zachodzie Ameryki i na Wielkich Równinach. Preferując suchy, bardziej suchy klimat, biała szałwia była używana od tysięcy lat w różnych starożytnych cywilizacjach. Roślinę szałwii białej używali Chińczycy do łagodzenia bólu stawów i mięśni, a także objawów zapalenia stawów. Roślina szałwii białej, endemiczna dla Ameryki Północnej, odegrała znaczącą rolę w wielu tradycjach i zwyczajach rdzennych Amerykanów.

Szałwia jest stosowana przy problemach trawiennych, w tym utracie apetytu, wzdęciach, bólach żołądka (nieżyt żołądka), biegunkach, wzdęciach i zgadze. Jest również stosowany w celu zmniejszenia nadprodukcji potu i śliny; i na depresję, utratę pamięci i chorobę Alzheimera.

Jak używać?

Najpierw podpal Białą Szałwię i poczekaj aż się dobrze rozpali. Po chwili zdmuchnij płomień i ciesz się dymem, który zacznie unosić się z kadzidła. Kolejno można wykonać rytuał chodząc z kadzidłem po pomieszczeniu bądź zostawić go w jednym miejscu w celu ulatniania się dymu.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień  2021

Produkty polecane

24,50 zł
490,00 zł / kg
14,90 zł
1 146,15 zł / kg
41,90 zł
419,00 zł / kg
8,90 zł
593,33 zł / kg
4,50 zł
450,00 zł / kg
49,90 zł
1 663,33 zł / kg
pixel