Czakry w ciele człowieka jak oczyścić

2019-08-04
Czakry w ciele człowieka jak oczyścić

Słowo "czakra" oznacza koło, bądź okrąg. Według wierzeń religii dharmistycznych, czyli m.in. buddystów i hinduistów, czakra jest ośrodkiem w ciele, w którym krzyżują się szlaki energetyczne. Czakr jest siedem. Ich regularne oczyszczanie sprzyja rozwojowi wewnętrznemu i duchowemu wyzwoleniu.

Wierzyć, czy nie wierzyć w istnienie czakr? Oczyszczać je, czy pozostawić samym sobie?.


Decyzja należy oczywiście do każdego z nas i jest sprawą indywidualną, jeśli już jednak ktoś decyduje się zadbać o swoje czakry, dobrze, by był do tego odpowiednio przygotowany.

Siedem czakr

Czakr, czyli ośrodków odbierania, magazynowania i promieniowania energii mamy w ciele siedem. Patrząc od dołu są to:

                                                                    Siedem czakr ciało

 

Czakra Podstawy - Czerwona Energia - Pozwala na umiejętne znalezienie swego miejsca w życiu, ściśle związana z energią Ziemi. Odpowiada za ciało, zdrowie i siłę fizyczną

Czakra Sakralna - Pomarańczowa - Naturalna akceptacja życia i uczuć. Poczucie stabilizacji i pewności siebie.

Czakra Splotu Słonecznego - Żółta - dotyczy akceptacji siebie i innych ludzi. Pobudza energię umysłową czyli nasz intelekt.

Czakra Serca - Zielona - To połączenie między tym, co przyziemne, a tym, co wieczne. Odpowiedzialna za nasze relacje z otoczeniem, bliskimi, nami samymi oraz całym wszechświatem.

Czakra Gardła - Niebieska - Łączy górne czakry z dolnymi, jest łącznikiem pomiędzy myśleniem, a czuciem. Wpływa na komunikację, twórczość, emocje.

Czakra Trzeciego Oka - Granatowa -W tej czakrze następuje prawdziwe połączenie pomiędzy umysłem, ciałem a duchem. Odpowiednik psychicznej właściwości widzenia świata.

Czakra Koronna - Fioletowa - Jest najwyższą siedzibą doskonałości duchowej w człowieku. Odpowiada za połączenie z wszechświatem i Bogiem . Odkrywa przed nami prawdziwy cel życia duchowego.

Jak prawidłowo dbać o czakry?

Medytując oraz paląc specjalne świece sprzyjające oczyszczeniu. Każda z nich odpowiada kolorem danej czakrze (albo ma kolory ułożone w odpowiedniej kolejności). Palić należy je razem lub po kolei - od czerwonej do fioletowej.

Owocnej medytacji!

Świece czakralne do nabyć można TUTAJ >>

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019

Produkty polecane

pixel