Dekory ścienne, drewniane do salonu, pokoju, kuchni

2020-02-22
Dekory ścienne, drewniane do salonu, pokoju, kuchni Dekoracja ściany w pokoju, salonie czy kuchni to jeden z najważniejszych elementów designu wnętrz i aranżacji. Stylizacja pokoju powinna nawiązywać do całościowego efektu jaki chcemy osiągnąć w przemyślanym projekcie. Niezależnie jednak od tego czy planujemy salon w stylu vintage, czy mamy w domu nowoczesne wnętrza w stylu skandynawskim, czy lubimy styl etno, to możemy do dekoracji ścian wykorzystać oryginalne dekory ścienne.
Dekoracja ściany

W ofercie sklepu EtnoBazar znajduje się

duży wybór dekoracji ściennych


Są indyjskie zawieszki, makatki, tureckie kilimy, ozdobne płytki i kafelki, ręcznie malowane wieszaki, a wśród tych wszystkich oryginalnych ozdób na ścianę, jest duży wybór drewnianych, rzeźbionych dekorów do montażu na ścianie. Przypominające dekor ścienny belldeco, ale w większości jest to rękodzieło z Indonezji, Indii, Maroko, czasem z Tybetu.

Charakterystyczne motywy wykorzystywane na panelach dekoracyjnych to głównie motywy kwiatowe i roślinne np. liście. Są też jednak symbole tybetańskie i indyjskie np. znak om, który według wierzeń ma wpływ na otoczenie, zapewniając harmonię czy znak drzewa życia będący symbolem wzorcowego przepływu energii, pojawiający się w wielu kulturach i religiach.

Panele i dekory ozdobne występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, są w klasycznym drewnianym kolorze, są białe, czarne, złote i srebrne. Bywają okrągłe, prostokątne i kwadratowe. Są też bogato zdobione, w drewnianych ramach lustra indonezyjskie, a także dekory metalowe z wizerunkiem słońca i księżyca. Wszystkie przyciągają wzrok i stanowią nietuzinkowy pomysł na dekorację domu. Dzięki nim pokój, salon, sypialnia czy kuchnia nabierają charakteru, a nasza stylizacja mieszkania będzie naprawdę wyjątkowa.
Pokaż więcej wpisów z Luty  2020

Produkty polecane

pixel