Gałki do mebli - sposób na nadanie nowego charakteru meblom starym i nowym

2022-04-22
Gałki do mebli - sposób na nadanie nowego charakteru meblom starym i nowym

Od kilku lat panuje bardzo popularne stało się odnawianie starych mebli, kredensów, krzeseł i regałów, a także wykorzystywanie naturalnych materiałów do budowy stolików i mebli. Świadomość konsumentów i coraz częściej pojawiający się temat ekologii oraz stylu życia zero waste sprzyja tego typu eksperymentom. Nie bez znaczenia jest fakt, iż to w naszej kwestii najczęściej leży w jaki sposób mebel będzie prezentowany w domu. Jednym z głównych elementów, który mają zauważalny wpływ na wygląd zabudowy domu to gałka do mebli i uchwyty do mebli. Ten niepozorny wydawałoby się element daje szerokie pole do popisu i aranżacji mebli. Szeroki asortyment dostępnych gałek pozwala całkowicie odmienić wygląd mebli, a nawet zmienić ich przeznaczenie.

Gałka do mebli ceramiczna

Uchwyt meblowy, element tak niepozorny może mieć wielkie znaczenie przy wyborze mebli. Czemu jednak nie spróbować spersonalizować ich na swój sposób, kierując się swoim gustem i klimatem domu jaki stworzyliśmy? Gałka to nie tylko stalowy uchwyt, można znaleźć pięknie zdobione gałki ceramiczne, gałki metalowe, gałki żeliwne czy gałki drewniane. Delikatne gałki ceramiczne mogą być stylową orientalną dekoracją do domu. Wzorzyste gałki będą prezentowały się nad wyraz interesująco w domu w stylu śródziemnomorskim. A wnętrze rustykalne uzyskamy wykorzystując bogato zdobione, strojne uchwyty meblowe. A może styl prowansalski? Tutaj wykorzystać można gałki żeliwne bądź drewniane. Gałka do mebli dziecięcych może być pstrokata i kolorowa, podkreślają radość i fantazję naszych najmłodszych członków rodziny. Będą się doskonale prezentować na białych meblach!

 

Gałka do mebli jaką wybrać?

Często skreślamy zakup jakiegoś mebelka, bo nie podoba nam się styl uchwytów które otrzymujemy z nim w komplecie. Są nieodpowiedniego koloru, kształtu, bądź najzwyczajniej w świecie - nie odpowiada nam ich jakość wykonania. Nie skreślajmy od razu takich mebli! Możemy przecież po zakupie zmienić gałki na inne. Jak dobrać gałkę do mebli? Najczęściej montaż to zwykła śruba, wkręcana albo w gałkę, albo przekładana przez dziurkę we froncie mebla. Montaż jest wyjątkowo prosty i szybki! Często producenci zamiast montażu gałek proponują frezowane szczeliny, które mają spełniać rolę uchwytów. Jednak w codziennym użytkowaniu nie zawsze jest to wygodne rozwiązanie. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by móc zamontować w swojej szafce klasyczną gałkę do otwierania zgodną z naszymi preferencjami. Wystarczy niewielkie wiertełko do drewna i parę minut pracy. Oczywiście zaleca się ostrożność przy takich przeróbkach, by nie uszkodzić często delikatnego frontu mebla. Taka zmiana może mieć równie duży wpływ na klimat panujący w domu jak inne dekoracje i akcesoria ścienne.

Czarne gałki do mebli

Popularne meble bez uchwytów dostarczane są przez wielu producentów dla coraz większej rzeczy fanów minimalizmu, kojarzonego czasem ze stylem skandynawskim. Choć uchwyty meblowe są nijako "meblową biżuterią", to należy także znać umiar w ich zastosowaniu i wzornictwie. Nie zawsze mebel o finezyjnych kształtach i kolorach będzie wyglądać dobrze z pstrokatymi gałkami, i odwrotnie. Prosty, biały mebel z białymi bądź srebrnymi gałkami może znacząco ochłodzić pomieszczenie. W ofercie sklepu Etnobazar można znaleźć wiele interesujących modeli gałek do mebli, które pomogą odświeżyć wygląd starych mebli, jednocześnie nadając wnętrzu nieco egzotycznego i wyjątkowego stylu, którego goście nie znajdą nigdzie indziej. Uchwyty do mebli i gałki meblowe to niewielkie przedmioty - elementy mebli, które odpowiednio wykorzystane pozwolą całkowicie zmienić klimat panujący we wnętrzu. Odświeżone umeblowanie stanie się z pewnością wyjątkową ozdobą domu.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień  2022

Produkty polecane

pixel