Henna - naturalny barwnik do ciała i włosów

2019-08-11
Henna - naturalny barwnik do ciała i włosów Henna jest barwnikiem pochodzenia roślinnego. 

Produkuje się ją z liści i pędów lawsonii bezbronnej, rosnącej w obszarach tropikalnych. Jej historia sięga kilku tysięcy lat. Istnieją dowody na to, że już w starożytnym Egipcie malowano nią mumie egipskich faraonów. Hennę wykorzystuje się do barwienia włosów i skóry. Od setek lat używana jest w: Indiach, Pakistanie, Iranie, Maroku i wielu innych krajach.

Henny używają nie tylko kobiety do malowania twarzy, rąk i stóp, ale także malajscy wojownicy, wykonujący malunki na twarzach, aby zaznaczyć swoją pozycję w plemieniu.

henna

Henna jest naturalnym barwnikiem, bezpiecznym do stosowania, nie powinna zawierać sztucznych dodatków i rzadko powoduje alergię.

Jeśli pozostawia na skórze zabarwienie czarne, oznacza to, że nie jest całkiem naturalna. Najważniejszą zaletą henny są jej właściwości koloryzujące, ale dzięki zawartości minerałów i witamin ma ona również zastosowanie w tradycyjnej medycynie.

Dzięki koloryzacji włosów henną, otrzymujemy efekt ładnego koloru, ale wpływa ona również pozytywnie na zdrowie i kondycję włosa.


Pogrubia, wzmacnia i nadaje blasku włosom i chroni je przed promieniami UV. Henna wnika w strukturę włosa łącząc się z kreatyniną, jej stosowanie nie niszczy włosów jak większość farb koloryzujących. Używa się jej także do barwienia brwi i rzęs, po zastosowaniu kolor utrzymuje się przez kilka tygodni.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019

Produkty polecane

pixel