Olej na włosy

Gdy chcesz poprawić kondycję swoich włosów, w takim przypadku włącz do ich pielęgnacji naturalne oleje – jeżeli jeszcze nigdy wcześniej ich nie stosowałaś, na pewno oczarują cię swoimi efektami. Po zastosowaniu takiego naturalnego kosmetyku włosy stają się jedwabiście gładkie, miękkie, sypkie, bardzo dobrze się układają, również uzyskują niepowtarzalny blask. Oleje szybko regenerują zniszczone włosy i zapobiegają rozdwajaniu się końcówek. W Etnobazarze oferujemy najróżniejsze oleje przeznaczone do włosów – sprawdź je wszystkie, aby wybrać najlepszy rodzaj!

Olej na włosy - kup teraz >>

Asortyment olejów jest bardzo szeroki. Przy ich doborze warto pamiętać o tym, żeby był on tłoczony na zimno, a także nierafinowany, ponieważ wtedy zawiera najwięcej substancji odżywczych. Wśród najpopularniejszych olejów znajdują się kokosowy oraz arganowy, ale również można wybrać inne ich gatunki, na przykład olej z awokado, olej z kiełków pszenicy, olej jojoba, olejek makadamia czy olej z nasion malin. Najlepiej przetestować kilka typów olejów ponieważ nie zawsze włosy reagują dobrze na każdy z nich.

Jak stosować olej na włosy? Można zrobić to na kilka sposobów. Najwygodniejszym i najszybszym jest olejowanie na sucho, czyli nałożenie na suche włosy kapki oleju, rozprowadzając go od skóry głowy aż do końcówek. Olej warto też lekko wmasować w skórę głowy, aby poprawić jej stan. Olej należy trzymać na włosach przez około 45 minut.

Włosy można także olejować na mokro – warto spróbować tej metody, gdy nałożenie oleju na sucho nie dało oczekiwanych wyników. Wtedy należy odczekać do umycia włosów przez około 1,5 godziny, ponieważ mokre włosy wolniej wchłaniają olej.

Również można spróbować metody olejowania włosów w misce – należy nalać do niej wody i dodać 1-2 łyżki oleju, a następnie zanurzyć włosy w tej dobroczynnej mieszance na około 3 minuty. Włosów nie należy od razu myć, ale zawinąć je w turban i umyć dopiero po około godzinie.

Włosy powinno się olejować 1-2 razy w tygodniu, biorąc pod uwagę stan włosów oraz ich reakcję na ten zabieg.

Sprawdź już teraz wszystkie dostępne w naszym sklepie internetowym Etnobazar oleje do włosów i wybierz dla siebie ten najlepszy!Rozpocznij zakupy

Produkty polecane

pixel