Produkty Fair Trade

Etnobazar prezentuje pełną gamę produktów Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade), w tym z certyfikatem Fairtrade. Jeżeli chcesz kupować je bez obaw, że wspierasz nieodpowiednie firmy, w takim przypadku postaw na Fair Trade, a wtedy możesz mieć pewność, że kupujesz produkt pochodzący ze sprawdzonego źródła!

Produkty Fair Trade - kup teraz >>

Sprawiedliwy Handel to międzynarodowy ruch, który zrzesza konsumentów, organizacje pozarządowe, firmy handlowe, importerskie, a także spółdzielnie producentów z krajów globalnego Południa. Głównym celem ruchu jest pomoc drobnym wytwórcom w prowadzeniu biznesu zgodnie z zasadą, że człowiek jest ważniejszy od zysków. Fair Trade ma też za cel eliminowanie ubóstwa przez wspieranie równych szans dostępu do rynków, by producenci w krajach biednych mogli dostarczać swoje produkty do konsumentów w bogatych częściach świata.

Wśród najważniejszych zasad Sprawiedliwego Handlu znajdują się przede wszystkim:

  • troska i szacunek w stosunku do ludzi i środowiska naturalnego
  • przedkładanie potrzeb ludzkich nad zyskiem
  • tworzenie możliwości do poprawy warunków pracy i życia
  • rozwój relacji pomiędzy sprzedawcami a nabywcami w różnych częściach świata
  • ochrona praw pracowniczych, praw kobiet, dzieci i ludności tubylczej
  • sprawiedliwe wynagrodzenia za pracę

Aby ruch Fair Trade był wiarygodny, produkty wytwarzane zgodnie z jego zasadami są odpowiednio certyfikowane. Wobec tego w poszukiwaniu tego rodzaju produktów warto zwrócić uwagę na nadane im certyfikaty.

Jeżeli interesuje cię Fair Trade, produkty tego rodzaju zakupisz również w naszym sklepie Etnobazar – współpracujemy z wieloma sprawdzonymi dostawcami i producentami, dlatego masz dostęp do wielu produktów z różnych krajów i przy tym masz pewność, że spełniają one wymogi Fair Trade.

Oferujemy przede wszystkim najwyższej jakości kawy i herbaty, a także przyprawy produkowane zgodnie z zasadami Fair Trade – pochodzą one między innymi z Nepalu, Boliwii, Ruandy, Burkina Faso, Etiopii, Indii czy Egiptu. Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z pełną ofertą produktów Fair Trade w Etnobazarze!Rozpocznij zakupy

Produkty polecane

pixel