Tagine naczynia

Z tym naczyniem przygotowanie wyśmienitych dań mięsnych i bezmięsnych będzie dla ciebie jeszcze łatwiejsze – tagin czy też tadżin to nazwa marokańskiego naczynia przeznaczonego do przygotowywania potrawy, która również jest określana tak samo. Jeżeli chcesz kupić takie naczynie i przygotować w nim wyśmienite potrawy z jagnięciny czy danie wegetariańskie, w takim przypadku znajdziesz je w Etnobazarze w najlepszych cenach!

Tadżiny - kup teraz >>

Tagine składa się z dwóch elementów – to duża podstawka z wysokimi brzegami, na której układa się składniki, a także pokrywka w kształcie stożk. Naczynie to wykonane jest wypalanej gliny, a następnie wykańczane jest dekoracyjnymi malunkami w stylu marokańskim. Tagine występuje w wielu różnych rozmiarach, a także kolorach, więc na pewno wybierzesz wśród nich coś interesującego w sam raz dla siebie i do swojej kuchni. Pamiętaj, że od wielkości naczynia zależy ilość potrawy, dlatego jeżeli chcesz przygotować ją dla całej rodziny, wtedy wybierz duży rozmiar. Tagine to także świetny pomysł na prezent!

Naczynie to może posłużyć do przygotowywania różnych typów potraw – najczęściej mięsnych gulaszy, ale również z powodzeniem może posłużyć do gotowania potraw wegetariańskich i wegańskich – przepisów jest naprawdę mnóstwo, więc tagine może stać się wszechstronnym dodatkiem do wielu wyśmienitych dań. Najczęściej wykorzystywanej składniki to ziemniaki, fasolka szparagowa, marchewka, cebula, cukinia, kapusta, ciecierzyca, soczewica, także mięsa oraz ryby. Składniki układa się na podstawce naczynia, przyprawia się, pryska olejem i podlewa niewielką ilością wody, stawia na gaz (czas gotowania zależny jest od wykorzystanych składników)

W Etnobazarze zakupisz tagine naczynie w wielu różnych wariantach – to przede wszystkim efektownie zdobione rękodziełko pochodzące z Tunezji oraz z Maroka. Naczynia dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich naszych propozycji i życzymy udanych zakupów!

pixel