Palo Santo co to? Niezwykłe kadzidło indian

2019-08-06
Palo Santo co to? Niezwykłe kadzidło indian

Jego nazwa tłumaczy się dosłownie jako "święte drzewo". Ludy Ameryki Południowej i środkowej traktują jego ususzone gałązki jak nieodłączny element każdej ceremonii. Światową popularność zyskało w roli kadzidła.

W pierwszej połowie każdego roku ekwadorskie lasy wypełnia niezwykły, słodkawy i tajemniczy zapach. W połączeniu z lekko słonym aromatem morskiej bryzy upaja i nie pozwala o sobie zapomnieć. I faktycznie, nikt, kto odwiedził w tym czasie Ekwador nie zapomni mistycznej woni żywicy drzewa z gatunku Bursera graveolens, czyli Palo Santo. Jej zapach nie jest przypadkowy - południowoamerykańskie drzewo należy do tej samej rodziny co balsamowiec, z którego pozyskuje się biblijną mirrę.

Kadzidło Palo Santo stworzy dobrą energię w każdym pomieszczeniu!


Indianie od wieków doceniają swoje "święte drzewo". Tamtejsi szamani i uzdrowiciele produkują z niego kadzidła i olejki eteryczne, używane następnie podczas świąt i odprawianych nad chorym rytuałów leczniczych. I choć wiarę w wielką moc Palo Santo moglibyśmy potraktować jak zwykły zabobon, to jednak - nie tak prędko! Żywica drzewa faktycznie wykazuje szereg właściwości prozdrowotnych - działa antyseptycznie i przeciwzapalnie, zwalcza wirusy oraz grzyby, aktualnie bada się ją także pod kątem właściwości przeciwnowotworowych.

Tyle ciało, a jak Palo Santo kadzidło działa na naszą duszę? Może to znowu kwestia wiary, a może i nie - ludzie, którzy regularnie okadzają wnętrza żarem uzyskanym z drewienek Palo Santo twierdzą, że jego dym odpręża, relaksuje, oczyszcza wnętrze ze złej energii, co więcej podnosi na duchu i redukuje ból głowy. Aha - odstrasza też komary ;)

Z ciekawostek - z twardego drewna Bursera graveolens wytwarza się nie tylko kadzidła. Sprawdza się ono doskonale jako tworzywo do produkcji naczyń do picia yerba mate.

Kadzidła Palo Santo kupicie TUTAJ >>

                                                                      palo santo swiete drzewo kadzidlo dym relaks


Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019

Produkty polecane

6,90 zł
276,00 zł / kg
13,90 zł
278,00 zł / kg
27,90 zł
279,00 zł / kg
pixel