Palo Santo jak palić? Święte drewno o szerokim zastosowaniu

2021-04-11
Palo Santo jak palić? Święte drewno o szerokim zastosowaniu

Palo Santo jest drzewem o ciekawych właściwościach i wyjątkowym zapachu. To drzewo znajduje się w sezonowo suchych lasach tropikalnych Ameryki Południowej. Stosowanie palo santo z B. graveolens jest tradycyjne w Ameryce Południowej, zwłaszcza w Peru i Ekwadorze . Zgodnie z lokalnymi zwyczajami jest stosowany przeciwko „mala energía” (złej energii), co czasami może odnosić się do choroby klinicznej. Jego użycie podobno sięga czasów Inków. Palo santo jest do dziś powszechnie stosowane jako rodzaj kadzidła, które wydziela aromat przypominający pieczone jabłka lub spalony cukier.

Olejek Palo Santo

Olejek Palo santo był używany w czasach Inków ze względu na jego znane, duchowe właściwości oczyszczające. Dziś olejek palo santo można nakładać na ciało (np. u podstawy czaszki lub na kręgosłup) w celu zwiększenia odprężenia, podobnie jak w przypadku aromaterapii. Uważa się, że samo wcieranie kilku kropel w skórę uspokaja umysł, a także zapobiega bólom głowy i niepokojom.

Palo Santo jest tradycyjnie stosowane jako naturalny środek na przeziębienie i grypę, a także objawy stresu. Wiadomo również, że łagodzi astmę, bóle głowy, lęk, depresję i zmniejsza stan zapalny. Znany ze swojego uspokajającego działania, wspomaga również układ odpornościowy i nerwowy, co pomaga w szybszym powrocie do zdrowia po chorobie. Herbata Palo Santo podobno działa jako naturalny środek wspomagający trawienie.

Święte drewno zawiera również wysokie stężenie związku zwanego d-limonenem, związku, który uważa się za pomocny w zapobieganiu różnym nowotworom.

Zastosowanie

Podobnie jak szałwia i cedr, kadzidło Palo Santo jest najczęściej używane do duchowego oczyszczania i oczyszczania energetycznego (domu). Uważa się, że po spaleniu drewnianych patyków dym usuwa negatywną energię i przywraca spokój i uspokajające emocje. Palone drewno Palo Santo tworzy podnoszący na duchu, przyjemny, świeży dym, który działa cuda w odstraszaniu komarów i innych owadów. Mówi się, że zapach wzmaga kreatywność.

Jak palić palo santo?

1. W pierwszej kolejności należy przygotować jeden fragment palo santo.
2. Następnie trzeba podpalić jego konieć i zdmuchnąc ogień w celu uwolnienia dymu.
3. Należy oczyścić mieszkanie lub osobę okadzając je dymem z kadzidła.
4. W celu dalszego roznoszenia się dymu, trzeba umieścić tlące palo santo w bezpiecznym miejscu.

Użyj świecy, aby zapalić patyk. Trzymaj go pod kątem około 45 stopni i skieruj końcówkę w dół w kierunku płomienia świecy. Niech patyk pali się przez około 30 sekund, a następnie zdmuchnij. Dym unosi się z żaru i rozprzestrzenia się w powietrze. Możesz trzymać go w dłoni lub położyć na kadzidełku. Używaj go w każdym pomieszczeniu lub miejscu, które chcesz uwolnić od negatywnej energii.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień  2021

Produkty polecane

6,90 zł
276,00 zł / kg
13,90 zł
278,00 zł / kg
27,90 zł
279,00 zł / kg
9,90 zł
660,00 zł / kg
15,50 zł
206,67 zł / kg
18,90 zł
1 453,85 zł / kg
pixel