Worry dolls

( ilość produktów: 17 )

Ręcznie wykonane przez utalentowane mieszkanki Gwatemali malutkie pacynki / laleczki. Opisywane po polsku hasłem Laleczki na smuteczki, a po angielsku określeniem Worry dolls. Pełnią w gwatemalskim społeczeństwie nietuzinkową rolę! Laleczki na zmartwienia powstały bowiem setki lat temu i jak głosi majańska legenda są następczyniami Księżniczki Ixmucane. To podobno Księżniczka posiadła w darze od Boga unikalny dar, dzięki któremu czarodziejska Księżniczka zabierała ludziom troski i zmartwienia i niosła szczęście i uśmiech. W Gwatemali wierzy się że Ixmucane była pierwowzorem laleczek worry dolls, teraz setki lat później to właśnie maleńkie pacynki mają człowiekowi poprawiać humor i sprawiać aby znikały wszystkie jego troski. W jaki sposób?

Laleczka worry dolls pod poduszkę

Gdy trapią nas zmartwienia, wkładamy wieczorem laleczkę worry dolls pod poduszkę, a rano budzimy się bez trosk i zmartwień. Dlatego Laleczki na smuteczki pełnią również rolę terapeutyczną. Mieszkanki Gwatemali tworzą to rękodzieło z popularnych w Gwatemali materiałów aguayo - z takich tkanin powstają sukienki laleczek, z nici typu mulina, drobnych patyczków, kawałków papieru, a także rajstop damskich.

Rękodzieło związane z worry dolls, to nie tylko same laleczki, ale również zawieszki, bransoletki i opaski na rękę, breloczki, notatniki, portfeliki, komplety laleczek na każdy dzień, w kolorowym woreczku i wiele innych akcesoriów. Kiedyś do kupienia były jedynie na Amazonie, teraz sprowadzamy je z Gwatemali specjalnie dla Was. Zapraszamy po worry dolls do sklepu EtnoBazar.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1256 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-02
Prosze o pakowanie kotów w pudełka tak jak moje pierwsze zamówienie, ponieważ w tym zamowieniu koty były bez ( szkoda bo akurat sa na prezenty)jednego kota odchodzi cały mechanizm na baterie...nie wiem czy to nie jest przez brak pudełka i uległ uszkodzeniu czy juz taki był. Pozatym nie mam zastrzeżeń, bo towar jest dobrej jakości i napewno bede zamawiac u Was
2023-05-29
bardzo dobra obsluga
pixel