Jego praktyczność yerbomos, yerba mate na wynos!

2019-08-04
Jego praktyczność yerbomos, yerba mate na wynos!

Czym jest yerbomos?


Yerba mate na dobre dołączyła do kawy i herbaty jako jeden z naszych ulubionych gorących napoi - pity na co dzień i od święta, w domu, w pracy, w podróży. No właśnie... Będąc w drodze, dwa pierwsze popijać możemy z tzw. kubków termicznych. Okazuje się, że idąc tym tropem, wymyślono także specjalne naczynie dla fanów mate. Poznajcie je - oto yerbomos!

Yerbomos, stanowiący połączenie termosu i bidonu z matero oraz bombillą, pochodzi z Argentyny. Jego powstaniu przyświecała troska o tych, którzy nie chcą rozstawać się ze swoją ukochaną yerba mate nawet podczas podróży, spaceru, czy w drodze do pracy ;)

                                                                          yerbomos

Jest to urządzenie banalne w użyciu - by cieszyć się smakiem i zaletami swego ulubionego napoju, wystarczy do kubka yerbomosu nalać wody, do jego materka nasypać suszu i następnie zabezpieczyć całość zakrętką z wbudowaną bombillą. Bombilla ma podwójny filtr zabezpieczający przed przedostawaniem się suszu do rurki, przez którą będziemy sączyć yerbę. Wciągając napar, zaciągamy do materka świeżą, gorącą wodę (yerbomos utrzymuje temperaturę do pięciu godzin!), która od nowa zaparza susz - dzięki temu mamy zapewnioną ciągłą dostawę smakowitej mate.

Yerbomos - praktyczny pomysł na prezent dla koneserów yerby

Na rynku dostępnych jest kilka różnych modeli yerbomosów. Wybierając odpowiedni dla siebie, pamiętać należy o tym, by dopytać sprzedawcę o materiały, z jakich wykonane jest naczynie. Ważne, by nie znalazł się wśród nich bisfenol A (BPA), ponieważ ten związek chemiczny wywiera bardzo negatywny wpływ na zdrowie (jest m.in. kancerogenny!), a, niestety, zdarza się, że bywa wykorzystywany do produkcji yerbomosów.

Yerbomos, który mamy w ofercie jest oczywiście wolny od BPA. Proponowany przez nas model ma pojemność 500 ml, napoju starczy więc na naprawdę dłuuuugi spacer ;) Do nabycia TUTAJ >>

 

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019

Produkty polecane

pixel