KUMIN MIELONY ASLI (55G KMIN, KMINEK RZYMSKI, SYRIA)
- Kumin (kmin rzymski) mielony renomowanej firmy ASLI to obowiązkowa przyprawa, jaka powinna znaleźć się w kolekcji każdego kucharza. Jest bardzo aromatyczna i nadaje potrawie charakterystycznego smaku i aromatu.
Kumin (kmin rzymski) mielony renomowanej firmy ASLI to obowiązkowa przyprawa, jaka powinna znaleźć się w kolekcji każdego kucharza. Jest bardzo aromatyczna i nadaje potrawie charakterystycznego smaku i aromatu. Wchodzi w skład wielu mieszanek, między innymi popularnych, indyjskich Garam Masala, Tandoori Masala czy Curry, a także meksykańskiej mieszanki do chili con carne. Dobrze komponuje się z potrawami z jagnięciny, wieprzowiny, dziczyzny, a także z rybami i daniami wegetariańskimi, wspaniały do gęstych sosów, soczewicy, fasoli, cieciorki i grochu.
Kumin oprócz swoich właściwości smakowych posiada wiele zalet prozdrowotnych. Skutecznie walczy z niestrawnością i biegunką, ma działanie rozkurczowe i wiatropędne. Przyspiesza laktację i łagodzi nudności u kobiet w ciąży.
- Skład: 100% mielone nasiona kuminu (kminku rzymskiego)
- Masa netto: 55g
- Kod produktu: 99107
- Kraj pochodzenia: Syria
Rodzaj kuchni
Kuchnia azjatycka
,
Kuchnia turecka
Każdy miłośnik kuchni azjatyckiej wie, że kuchnia indyjska jest jedną z najbardziej bogatych w smaki i aromaty. Dzięki dziesiątkom przypraw, potrawy kuchni indyjskiej nabierają intensywności i unikalnego charakteru. Nie byłoby dań popularnie nazywanych w Polsce daniami curry bez kminu rzymskiego, kurkumy czy garam masali. Mieszanki indyjskich przypraw występują pod różnymi postaciami: w całości (korzenie, ziarna lub liście), w formie past lub w formie sproszkowanych części roślin. Często są to także gotowe mieszanki przypraw.
W naszym cyklu gotujzetno podpowiadamy jak z aromatycznych przypraw i egzotycznych składników wyczarować samemu w domu pyszne, orientalne dania. Madżadra / Mejadra (mujaddara, mudardara) to popularne na całym bliskim wschodzie wegańskie danie. Bardzo aromatyczne, zdrowe i bogate w witaminy i białko. Jak przystało na kuchnię arabską jednym z głównych składników jest roślina strączkowa, w tym wypadku soczewica.