„Sałatka grecka”, czyli greckie specjały - od oliwy do mydła

2019-05-27
„Sałatka grecka”, czyli greckie specjały - od oliwy do mydła

„Sałatka grecka”, czyli greckie specjały od oliwy do mydła

Nie od dziś wiadomo że oliwa z Krety należy do jednych z najlepszych na świecie. Regularnie zdobywa najważniejsze w branży nagrody. W Polsce greckie produkty zyskują ostatnio na popularności, bo Polacy do Grecji podróżują dużo i chętnie. Próbując podczas wakacji greckich chałw, miodów i oliwek chcemy później smaki lata zabierać ze sobą do kraju.

Na które greckie produkty warto więc zwrócić uwagę? Wróćmy zatem do najpopularniejszego produktu z Krety - oliwy z oliwek. Grecja słynie z tego, że produkuje przede wszystkim oliwę extra virgin (aż 80% produkcji), czyli tłoczoną jedynie w sposób mechaniczny, bezpośrednio z owoców, nie poddawanych żadnej obróbce. Oliwa jest w kuchni greckiej wykorzystywana w większości dań, do przyrządzania potraw na ciepło, sałatek, a także do chleba. Poza walorami smakowymi chwali się jej właściwości prozdrowotne. Posiada wiele antyoksydantów, pozytywnie wpływa na pracę wątroby. W sklepie EtnoBazar znajdziesz zarówno tradycyjne oliwy, jak i te ekologiczne BIO oraz specjalne odmiany polifenolowe, zawierające jeszcze więcej przeciwutleniaczy niż zwykłe oliwy. Są w oliwy w opakowaniach 5l, 3l oraz 1l.                                                                 oliwa

Poza oliwą, warto zwrócić uwagę na bałkański i turecki przysmak - chałwę. W sklepie EtnoBazar mamy chałwę wyprodukowaną w greckiej Macedonii. Sezam - główny składnik chałwy, jest źródłem takich wartości odżywczych jak: wapń, magnez oraz nasycone kwasy tłuszczowe. Cenimy sobie również inne greckie specjały jak np. winne kremy balsamiczne, jest to skoncentrowany moszcz z białych winogron z dodatkiem najwyższej jakości octu winnego. Wykorzystuje się go do doprawiania przystawek, sałatek, deserów ale i dań głównych. Z innych żywnościowych produktów, popularnością cieszą się greckie miody, herbaty i oliwkowe mydła! Mydło z oliwek jest kosmetykiem w 100% naturalnym, nadaje się do pielęgnacji skóry dzieci, a także do mycia twarzy i całego ciała, szczególnie polecane jest osobom z problemami skórnymi.

                                                               mydło


Pokaż więcej wpisów z Maj  2019
pixel