Ajurwedyjskie i naturalne pasty do zębów bez fluoru

2019-08-04
Ajurwedyjskie i naturalne pasty do zębów bez fluoru

Pasta do zębów, która nie zawiera fluoru? Hmmm... Brzmi kusząco niechemicznie, ale czy to działa? Czy zęby, nad których opiekę powierzymy ajurwedyjskim i organicznym preparatom będą bezpieczne? Czyste? Zdrowe? Oczywiście, że tak! Sukces naturalnych past do zębów tkwi w odpowiednim dobrze składników. Oto kilka z nich - całą ofertę past i preparatów czyszczących zęby znajdziecie w linku u dołu tego tekstu.


Naturalne pasty do zębów bez fluoruOto pasta do zębów Vicco Vajradanti - w pełni naturalny program ochrony zębów, stworzony w zgodzie z recepturą ajurwedyjską. Jej tajemnica tkwi w odpowiednim połączeniu dwudziestu ziół, kory drzew i kwiatów. Głęboko oczyszcza, wzmacnia dziąsła i zęby, dezynfekuje, leczy rany, zapobiega próchnicy i stanom zapalnym. W jej składzie oczywiście nie ma fluoru, a warunkiem sukcesów higienicznych jest jej regularne stosowanie - dwa razy dziennie, szczotkując zęby co najmniej przez 6 minut.

Babuszka Agafia poleca organiczną pastę wzmacniającą szkliwo dzięki zawartości borówki brusznicy i bergenii. Delikatnie czyszcząc, polerując i wybielając zęby, pasta ta chroni przed rozwojem chorób jamy ustnej, dostarczając równocześnie witamin i mikroelementów. Działa delikatnie, nie zaburzając równowagi ochronnej flory zasiedlającej naszą jamę ustną. Stosować dwa razy dziennie, przez dwie-trzy minuty.

Naturalna ajurwedyjska pasta

Ostra królowa past ajurwedyjskich - Dabur Red. Dosłownie - ostra, zawiera bowiem pięć nieobojętnych smakowo ziół:

- Imbir - zawarty w paście działa antyseptycznie i przeciwzapalnie,
- Pieprz - odświeża oddech, działa antyseptycznie.
- Cynamon - działa przeciwbólowo
- Goździk - zapobiega próchnicy,
- Mięta - działa przeciwgrzybicznie.

Nie zawiera natomiast oczywiście fluoru.

Poza zapewnieniem ochrony i czystości zębom oraz jamie ustnej, ma też właściwości przeciwbólowe oraz walczy z tzw. halitozą, czyli nieświeżym oddechem.

Wszystkie pasty i proszki do pielęgnacji zębów znajdziecie TUTAJ >>

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019

Produkty polecane

pixel