Ałun naturalny antyperspirant!

2019-08-11
Ałun naturalny antyperspirant!

W czasach gdy popularne kosmetyki niejednokrotnie faszerowane są szkodliwymi substancjami, a nasz organizm narażony jest na działanie niekorzystnych związków z otoczenia, to wszelkie kosmetyki naturalne wydają się być na wagę złota. Jednym z tych, które zyskały sobie ostatnio duże uznanie jest ałun.

Ałun to górski minerał - dwunastowodny siarczan glinowo-potasowy. Występuje m.in. w Uzbekistanie, Włoszech, Maroko, USA, Rosji, a także Polsce. Dawniej jego ściągające i antyseptyczne właściwości wykorzystywano do łagodzenia drobnych ran powstałych po goleniu, dziś jest co raz bardziej cenionym kosmetykiem.

Ałun zyskał sobie na popularności przede wszystkim dlatego, że jest w 100% naturalny. W przeciwieństwie do substancji występujących w drogeryjnych dezodorantach, ałun nie wnika przez skórę, a jedynie zostawia na niej cienką warstwę soli mineralnych. Pozostawiona na skórze warstwa ałunu hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach, a także łagodzi podrażnienia. Ałun może być stosowany nawet na bardzo wrażliwą i delikatną skórę.

Ałun

Ten naturalny kosmetyk posiada mnóstwo zalet:

1. Działa hypoalergicznie i nawilżąjąco
2. Zmniejsza podrażnienia i zaczerwienienia.
3. Ma działanie kojące i przeciwzapalne.

Ałun najczęściej wykorzystuje się jako alternatywę dla drogeryjnych antyperspirantów, tę rolę spełnia ałun w płynie.Z ałunu produkuje się również proszek. Sproszkowany kamień ałunu jest najczęściej stosowany jako antybakteryjny talk do stóp. Wystarczy niewielką ilością posypać buty lub skarpetki by zastopować pocenie się stóp. Ałun działa antyseptycznie więc rozwój bakterii będzie również zatrzymany. Może być również stosowany do dłoni lub pod pachy jako antyperspirant.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019

Produkty polecane

pixel