Azjatyckie kosmetyki, koreańskie maseczki, tajskie kremy do pielęgnacji cery

2019-10-07
Azjatyckie kosmetyki, koreańskie maseczki, tajskie kremy do pielęgnacji cery Azjatki cieszą się niesamowicie ładną i wypielęgnowaną cerą w porównaniu do europejskich kobiet. Dlaczego tak się dzieje? Co jest sekretem ich piękna? Składa się na to kilka czynników. Przede wszystkim azjatyckie kobiety np. Koreanki lub Japonki przykładają dużą wagę do tego aby niedoskonałościom cery zapobiegać od najmłodszych lat, a nie jak to robią dziewczyny europejskie maskować i tuszować już powstałe niedoskonałości naszej cery. Po pierwsze Azjatki chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Unikają słońca i stosują kosmetyki z filtrami UV. Kolejnym ich sekretem jest zwracanie uwagi na zdrowe odżywianie oraz odpowiednią ilość snu i codzienną aktywność fizyczną! Na pewno nietuzinkowy jest też skład azjatyckich kosmetyków - znajdziemy w nich między innymi śluz ślimaka, jad pszczeli, a także kwas hialuronowy i wyciągi z aloesu, zielonej herbaty czy alg morskich. Ostatni - kluczowy sekret Pań mieszkających w Azji o kilka (od 5 do 10) czynności pielęgnacyjnych, które wykonują codziennie!;-) Zaczynają od :

1. Oczyszczanie twarzy - azjatyckie kosmetyki

Ten etap można podzielić jeszcze na dwa - oczyszczanie olejkiem i oczyszczanie wodą. Ważne aby stosowany do oczyszczania twarzy olejek był naturalny, natomiast etap oczyszczania wodą stosuje się z dodatkiem pianki lub łagodnego żelu. Twarz w trakcie oczyszczania powinnyśmy delikatnie masować! Masaż twarzy nie jest bez znaczenia, poprawia jej kondycję, koloryt i skutecznie opóźnia procesy starzenia skóry. Dodatkowo co ok. 3-4 dni Koreanki stosują delikatny peeling do twarzy, który złuszcza obumarły naskórek.

2. Tonizowanie skóry to punkt drugi, którego nie możemy pominąć podczas naszego codziennego rytuału pielęgnacyjnego! Tonizowanie pozwala na utrzymywanie naturalnego pH, to natomiast pomaga w zachowaniu naturalnej bariery lipidowej naszej cery, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

3. Maseczka w płachcie - to standardowy produkt do pielęgnacji skóry w Azji, podobne maseczki do twarzy tradycyjnie stosowano już niemal 300 lat temu! Kiedyś był to kawałek jedwabiu, który Panie moczyły w ziołach i nakładały na twarz. Teraz odpowiednikiem jedwabnej chusty jest właśnie maseczka w płachcie - popularny azjatycki kosmetyk.

4. Odżywianie - Azjatki chętnie stosują serum przeciwzmarszczkowe lub kwas hialuronowy, roślinne wyciągi i kremy odżywiające

5. Nawilżanie - to ostatni - kluczowy etap w pielęgnacji twarzy. Do tego niezbędne są kremy do twarzy niejednokrotnie ze wspomnianymi wcześniej, oryginalnymi dodatkami. Nikogo nie dziwi zatem koreański krem ze śluzem ślimaka czy krem z jadem pszczoły.
Pokaż więcej wpisów z Październik  2019
pixel