Co sprzyja odchudzaniu?

2019-08-08
Co sprzyja odchudzaniu?

Gdy słonko przygrzewa mocniej, dzień rośnie, noc się kurczy, a przyroda budzi do życia, nadchodzi czas zamiany grubego płaszcza na lekką narzutkę i... No cóż, w zimie zwykle (nie wiedzieć czemu!) przybywa nam kilka nadprogramowych kilogramów, które wiosną pragniemy zgubić. Jak to zrobić? Mniej jeść, więcej się ruszać? Na pewno. A może wspomóc organizm odpowiednim preparatem? Czemu nie - byle naturalnym!

goji

Oto kilka propozycji z naszego działu spożywczego i półki z suplementami:


MŁODY JĘCZMIEŃ - uzyskuje się go z mielonej trawy jęczmienia, co pozwala zachować maksimum wartości odżywczych. A te są niebagatelne - jęczmień to przebogate źródło makro i mikroelementów, witamin C, A i E oraz z grupy B. Proszek jęczmienny dostarcza łatwo przyswajalnych aminokwasów oraz błonnika rozpuszczalnego. Regularne jego stosowanie przyspiesza metabolizm i obniża stężenie złego cholesterolu, ma więc korzystny wpływ na pracę układu pokarmowego i wspomaga odchudzanie. Obecny w składzie chlorofil wykazuje działanie przeciwzapalne. Dzięki składowi przypominającemu budowę hemoglobiny, pobudza pracę serca, układu naczyniowego, jelit, macicy i płuc. 

GUARANA - jeden z najsilniejszych naturalnych energetyków, który równocześnie niezwykle efektywnie wspomaga przemianę materii. Mieszkańcom dorzecza Amazonki znana była już od wieków. Nazwa rośliny pochodzi od plemienia Guarani, zamieszkującego Amerykę Południową. Guarana zwiększa wytrzymałość całego organizmu, dodaje energii, stanowi doskonałą alternatywę kawy - cechuje ją dużo większa zawartość kofeiny (w guaranie to 6 - 7%, natomiast w ziarnach kawy to zaledwie 2 - 3%). Proszek guaranowy zawiera teofiliny i teobrominy rozszerzające naczynia krwionośne oraz oskrzela, dzięki czemu zwiększa się dotlenienie oraz wydajność organizmu. Ma również istotny wpływ na odchudzanie - zwiększa perystaltykę jelit oraz aktywuje pracę przewodu pokarmowego. 

ZIELONA KAWA - od kawy tradycyjnej różni ją to, że ziarna nie zostały poddane procesowi palenia, dzięki czemu zachowały wszystkie zalety, w tym m.in. cenny kwas chlorogenowy, przez co zielona kawa wspomaga proces odchudzania i pomaga zwalczyć cellulit. Ze względu na zawartość kofeiny, ma ona oczywiście właściwości pobudzające. Liczne badania, przeprowadzone przez naukowców, dowodzą, że zapobiega cukrzycy typu 2 i eliminuje zaburzenia właściwego metabolizmu glukozy, co przyczynia się do zmniejszenia masy ciała i tkanki tłuszczowej. W swoim składzie zawiera wiele antyoksydantów i polifenoli, dzięki czemu niszczy wolne rodniki i opóźnia proces starzenia. Same zalety!
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019
pixel