Dlaczego warto dodać do kąpieli sól?

2019-08-07
Dlaczego warto dodać do kąpieli sól? Kąpiel z solą - Taki zabieg nie tylko relaksuje, ale także pielęgnuje skórę i poprawia jej stan. W zależności od pochodzenia kosmetyku oraz aromatycznego dodatku, sól kąpielowa może nam pomóc w zwalczaniu stresu, przeziębienia, albo... cellulitu, łagodzić bóle głowy i napięcia mięśniowe.

Kąpiel z dodatkiem soli warto zafundować sobie przynajmniej raz na tydzień.                                                         Sól

Kąpiele w ciepłej wodzie z dodatkiem solnych kryształków to niedrogi, dostępny dla każdego zabieg, który można wykonać we własnym, domowym SPA. Zanurzenie się na 15-20 minut w słonym środowisku o temperaturze ciała odpręża i wspomaga regenerację sił witalnych. Odpowiednio dobrana, sól kąpielowa pomaga zwalczać rozmaite choroby - od dosyć oczywistych dysfunkcji skóry, po problemy mające swoje źródło w układzie nerwowym, czy odpornościowym.

Najbardziej popularną na świecie solą kąpielową jest sól z Morza Martwego. Jej sława nie dziwi, lista zalet jest bowiem imponująca: dodana do ciepłej wody w wannie, sól z Morza Martwego zmiękcza skórę, oczyszcza, odmładza, eliminuje oznaki zmęczenia, stresu, nerwobóle, zmniejsza ból, skurcze mięśniowe, pomaga w walce z cellulitem, otyłością, pobudza procesy przemiany materii w tkankach, reguluje gospodarkę wodną, wydzielanie łoju, przyspiesza gojenie się ran, pomaga w walce z problemami skórnymi: łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry, przyspiesza rozkład tłuszczów. Stosuje się ją bardzo prosto, rozpuszczając garść kryształków w ciepłej wodzie tuż przed zanurzeniem.

Sól do kąpieli to świetny pomysł na drobny upominek!


Na Półwyspie Krymskim, około 20 kilometrów od uzdrowiskowego miasta Eupatoria leży Jezioro Sakskie. Jest to słony, bezodpływowy akwen oddzielony od morza zaledwie wąskim pasem lądu. Pozyskiwana z niego sól jest idealnym dodatkiem do kąpieli dla osoby zmęczonej, osłabionej, o skórze wymagającej pomocy - zabieg z dodatkiem soli z Jeziora Sakskiego daje uczucie lekkości, zwiększa witalność, nadaje skórze niezwykłą miękkość i elastyczność.

Różowa sól krymska ma działanie silnie antycellulitowe. Poza tym, że redukuje efekt „skórki pomarańczowej”, poprawia także krążenie krwi, napięcie i elastyczność skóry, normalizuje procesy metaboliczne, wzmacnia, wygładza skórę, zmniejsza poziom zbędnych płynów i toksyn w organizmie. Kąpiel z jej dodatkiem, podczas której zastosuje się również masaż specjalną rękawicą to jeden z najlepszych sojuszników w walce o gładkość nóg i pośladków!

A jakiej soli najlepiej użyć w przypadku bólu głowy, zaparcia, albo przeziębienia? Polecamy syberyjską sól sosnową. Zawiera naturalne olejki z sosny, jodły i cedru ałtajskiego. Działa cuda: wzmacnia układ nerwowy, poprawia nastrój, relaksuje, chroni przed przeziębieniem, zmniejsza napięcie mięśni, normalizuje przemianę materii.

Naturalne sole kąpielowe znajdziecie TUTAJ >>
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019
pixel