Esencja zapachu, czyli oryginalne arabskie perfumy

2019-07-29
Esencja zapachu, czyli oryginalne arabskie perfumy

Charakteryzuje je niezwykła intensywność i oryginalność - nawet, jeśli w jednym pomieszczeniu przebywają dwie osoby używające tego samego zapachu, i tak pachnieć będą one inaczej. Dlaczego? Oto tajemnica arabskich perfum!

Perfumy są niezwykle zmysłowe, osobom, które nigdy ich nie używały, mogą też wydać się z początku nieco zbyt mocne.


Przyczyną tego mylnego wrażenia, jest zwykle nieumiejętna aplikacja.

perfumy w szkatułceperfumy w olejku

Perfumy arabskie oferuje się przeważnie w niewielkich, 15 lub 30 mililitrowych buteleczkach z aplikatorem w formie kulki (jak niektóre dezodoranty). Po rozprowadzeniu kosmetyku na skórze, okazuje się, że ma on konsystencję odmienną od perfum zachodnich, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Wszystko dlatego, że w krajach arabskich zapachów nie rozpuszcza się w alkoholu, tylko w skoncentrowanych olejach, dzięki czemu powstaje sama "esencja" perfum - mocny, niezwykle intensywny aromat, który francuskie perfumerie traktują jako podstawę do dalszej produkcji, polegającej na rozcieńczaniu...

Z uwagi na to, że 15 mililitrowy pojemniczek zawiera pachnidło o dużej intensywności, należy używać go oszczędnie - raz na dzień, rozprowadzając na skórze naprawdę niewielką ilość perfumy. Zapach i tak pozostanie z nami na długo, nawet przez kilka dni - z każdą kolejną aplikacją będzie potężniał i zmieniał się, wydobywając z siebie kolejne, fascynujące nuty. Dla każdego będą one nieco odmienne, ponieważ do produkcji perfum arabskich używa się wyłącznie naturalnych olejków zapachowych, a te mają tendencję do wiązania się z indywidualną nutą zapachową ludzkiego ciała.

Róża, piżmo, ambra, kwiaty, cytrusy, a może delikatny ślad wanilii? Na jaki zapach masz dziś ochotę? 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec  2019

Produkty polecane

29,90 zł 26,91 zł
4 485,00 zł / l
29,90 zł 26,91 zł
4 485,00 zł / l
30,90 zł 27,81 zł
4 635,00 zł / l
pixel