Hinduska tajemnica pięknych włosów, naturalne kosmetyki

2019-07-15
Hinduska tajemnica pięknych włosów, naturalne kosmetyki

Hinduski słyną z pięknych i mocnych włosów. Czy to jedynie dobre geny, czy może także pielęgnacja sprawia, że ich głowy wieńczą niezwykle gęste, zdrowo lśniące fryzury? Jedno i drugie. I choć predyspozycji "podpatrzyć" nie możemy, to korzystać z tych samych kosmetyków do włosów - już tak!

Kobiety w Indiach z prawdziwym upodobaniem wcierają we włosy i skórę głowy olejki, pozyskane i skomponowane w zgodzie ze starożytną tradycją wschodniej medycyny i kosmetyki, czyli Ajurwedą.

Szczególnej uwadze Czytelniczek bloga i Klientek EtnoBazaru polecamy dwa indyjskie olejki:


Olejek Amla - pozyskiwany z owoców rośliny Emblicca officinalis, zwanej "indyjskim agrestem", jest jednym z najpopularniejszych preparatów stosowanych w tradycyjnej kosmetyce. Używany regularnie na włosy, wzmacnia cebulki włosów ograniczając wypadanie, powoduje że nowe włosy rosną grubsze i bardziej gęste. Nadaje również piękny, głęboki blask, działa przeciwłupieżowo, a także zapobiega przedwczesnemu siwieniu. Olejek Amla dostępny jest w kilku odmianach właściwych do włosów w kolorze od blondu do czerni.


Drugim słynnym indyjskim olejkiem do włosów jest Sesa. Składa się on z osiemnastu ziół, pięciu olejków doskonale nawilżających włosy i mleka. Kosmetyk bogaty w witaminy C i E. Przeciwdziała wypadaniu włosów, stymuluje wzrost nowych – gęstych, zdrowych i długich, eliminuje łupież. Regularne używanie oleju powoduje że włosy stają się lśniące i zdrowe a cebulki doskonale odżywione. Należy wziąć pod uwagę, iż długotrwale stosowany, olej Sesa przyciemni włosy. 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec  2019

Produkty polecane

pixel