Indyjskie kosmetyki hesh w naszej drogerii

2019-08-04
Indyjskie kosmetyki hesh w naszej drogerii

Z punktu widzenia osoby stawiającej na naturę, gotowe kosmetyki, nawet jeśli z nazwy są "eko", mają podstawową wadę - konserwant. Z niewielkimi wyjątkami, wszystkie muszą zawierać w składzie jakiś utrwalacz, bo inaczej szybko nadawałyby się do kosza. Stąd rośnie popularność kosmetyków robionych samodzielnie, na bazie składników roślinnych. Takich, jak rozdrobnione susze marki Hesh.

Firma Hesh to indyjski producent ziołowych kosmetyków do włosów i ciała bazujących na starożytnych ajurwedyjskich recepturach. W jej portfolio znaleźć można preparaty płynne lub półpłynne (np. szampony), jednak Hesh skupia się przede wszystkim na dostarczaniu klientom na całym świecie półproduktów w formie sproszkowanych ziół, które wystarczy pomieszać z wodą, bądź olejem, by uzyskać produkt finalny - gotową do użycia maseczkę do twarzy, odżywkę, czy szampon do włosów.

Naszą pełną ofertę marki znajdziecie TUTAJ >>, a oto kilka "heshowych" hitów - takich, które naturalne tygrysy lubią najbardziej ;)

       zioła hesh indyjskie


Henna Mehandi - 100% proszku z hennowego krzewu Lawsonia alba. Do wykonywania rysunków na ciele i farbowania włosów na kolor rudy (blond) lub kasztanowy (włosy ciemne). Do rozrobienia pasty używa się soku z cytryny. Z ciekawostek - naturalna henna nie tylko barwi włosy. Regularnie używana leczy bóle głowy :)

Maseczka z płatków róży - 100% Rosa alba. Zastosowanie wszechstronne z naciskiem na okolice twarzy i szyi. By wykonać maseczkę, należy proszek wymieszać z wodą, wodą różaną, bądź mlekiem i nałożyć jako papkę na skórę twarzy oraz dekolt. Sproszkowane płatki róży dodać można także do kąpieli, do peelingu bądź oleju używanego w zabiegu olejowania włosów. Róża odżywia, tonizuje, wygładza i rozjaśnia skórę, zmiękcza włosy. Maska do włosów z owoców amla - owoc amli słynie w kosmetyce jako panaceum na siwienie włosów. Dodaje im blasku i objętości, wzmacnia cebulki. Delikatnie przyciemnia włosy i ożywia ich kolor. Proszek miesza się z wodą do konsystencji papki, stosuje raz, dwa razy w tygodniu, pozostawiając na głowie do dwóch godzin. Można używać go także jako maseczki do twarzy - działa antybakteryjnie i antyoksydacyjnie.

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019

Produkty polecane

pixel