Jak dobrać torebkę

2019-07-29
Jak dobrać torebkę Torebki to jedno z ulubionych damskich akcesoriów. Są nie tylko niezbędne - dzięki nim, w przeciwieństwie do panów, nie musimy upychać kluczy i dokumentów po kieszeniach, co wygląda wyjątkowo nieestetycznie! - lecz mają oczywiście także wartość dodatku wykańczającego strój. O wartości kolekcjonerskiej nie wspominając...

Tylko na co zwracać uwagę, wybierając torebkę, z którą wyjdzie się dziś z domu?


Oto krótki poradnik:

1. Torebkę dobieramy tak, by pasowała do okazji. Te uroczyste wymagają torebek niewielkich. Na ramię, albo kopertówek, jeśli impreza nie jest bardzo oficjalna, a strój dość dowolny, choć elegancki. Wyłącznie kopertówek, ew. maleńkich torebeczek na łańcuszkowym pasku, jeśli idziemy na bal. Wieczorem torebka kurczy się do rozmiaru portfela - mieści szminkę, chusteczkę i niewiele więcej, za to bywa bardzo zdobna - błyszcząca cekinami, brokatem, albo wyszywana półszlachetnymi kamykami.
Torebka codzienna to z kolei prawdziwe pole do popisu. Często pełni funkcję i torebki i plecaka i opakowania na laptopa i w dodatku musi pomieścić drobne zakupy. Powinna w związku z tym być większa, pojemna i solidna, by nie ugiąć się pod ciężarem odpowiedzialności za powierzone jej wnętrzu przedmioty i... zwyczajnie nie urwać się :)

2. Torebkę dopasowujemy do stylizacji. Dawniej torebka powinna była idealnie pasować do butów (kolorem, stylem), dziś - niekoniecznie. Zasady elegancji nieco się rozluźniły, niemniej jednak, pamiętając o tym, że to dodatki "czynią" wizerunek, dobrze jest dobrać je tak, by podkreślały charakter ubioru - styl elegancki, miejski, sportowy, boho, etno etc. Panująca w modzie swoboda pozwala dziś eksperymentować, mieszać style i absolutnie nie ogranicza nas w temacie torebek. Już nie muszą być wyłącznie skórzane i czarne, bądź w neutralnym kolorze. Materiałowe, plecione, filcowe i bardzo, bardzo kolorowe - ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia, choć oczywiście należy pamiętać, że okazje bardzo oficjalne wymagają jednak wciąż bardzo eleganckich, najlepiej stonowanych torebek.

3. Torebką, podobnie jak butami, "korygujemy" wzrost i figurę. Im drobniejsza, niższa pani, tym mniejsza powinna być także jej torebka. Osobę filigranową wielkie, mocno rzucające się w oczy dodatki przytłaczają. Wysokie kobiety nie wyglądają z kolei dobrze z maleńkimi torebkami. Za to właśnie one mogą doskonale pozwolić sobie na torebki poprzeczne, podczas gdy małe kobietki powinny skłaniać się raczej ku podłużnym. A torebki solidne, typu "kuferki"? Są bardzo ładne, modne i stylowe, jednak trzeba uważać na ich dobór, ponieważ taka torebka zdominuje i przytłoczy, optycznie dodając sylwetce kilogramów.

4. Torebkę wybieramy sercem. Powyższe zasady stylizacji są oczywiście istotne, szczególnie w przypadku tzw. wyjść. Na co dzień wybieramy tę torebkę, którą po prostu kochamy - bo jest modna, w ukochanym kolorze, mieści to, co powinna mieścić i w dodatku zapewnia łatwy dostęp do powierzonych jej drobiazgów. Która z Pań ma taką torebkę, ta wie dobrze, o czym piszę. Która jeszcze takiej ukochanej torebki nie ma, mieć może. Wystarczy zajrzeć do przebogatego działu z torebkami :)

torbatorebka
 
Pokaż więcej wpisów z Lipiec  2019
pixel