Japońskie kadzidła - niepowtarzalny klimat w domu

2019-08-09
Japońskie kadzidła - niepowtarzalny klimat w domu Japończycy wielu dziedzinom życia potrafią nadać rangę sztuki i wykonywać je z właściwym dla siebie pietyzmem. Tak jest również z paleniem kadzideł. Historia kadzidełek w Japonii sięga kilkuset lat wstecz. "Sztuka Kōdō - droga zapachu" narodziła się już w średniowieczu, a do dziś jest nieodłącznym elementem japońskiego buddyzmu. Delikatna, roztaczająca się woń kadzideł doskonale sprzyja medytacji.

Setki lat temu kadzidełka robiono głównie z kawałków aromatycznych drewienek, które spalały się powoli, wydzielając aromatyczny dym. Ich wygląd ewoluował przez wieki i w dzisiejszych czasach japońskie kadzidła mają kształt cienkich patyczków.

Dają delikatniejszy zapach niż ich indyjskie odpowiedniki, a przez to że nie osadza się ich na bambusowych patyczkach, dają również mniej dymu.


W trakcie spalania, możemy się więc delektować czystym zapachem. Skład i sposób wykonania japońskich kadzidełek to często rodzinna tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Produkowane są z najwyższej jakości składników, nierzadko formuje się je ręcznie i dlatego ich cena jest wyższa niż kadzideł z innych krajów.

                                                kadzidelka


Kadzidłami japońskimi zainteresują się nie tylko osoby zafascynowane kulturą dalekowschodnią. Ich wyjątkowa jakość i delikatny zapach stanowią atrakcyjną ofertę dla wielu osób. Dzięki nim możemy stworzyć przyjemną atmosferę w swoich mieszkaniach i domach. Kompozycje zapachowe stworzone przez japońskich mistrzów wiele lat temu, pozwolą zrelaksować się nam i naszym gościom dodając spotkaniom ze znajomymi czy rodziną prawdziwej wyjątkowości.

Jedną z najbardziej znanych firm produkujących w Japonii kadzidła jest Nippon Kodo. Jej historia sięga roku 1575, wcześniej znana była jako Koju. Wytwarzała wyjątkowe kadzidła dla Cesarza Japonii.

Zobacz kadzidła Nippon Kodo w sklepie etnobazar.pl >>

Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019
pixel