Kajal i kohl, czyli makijaż rodem z Bollywood

2019-08-11
Kajal i kohl, czyli makijaż rodem z Bollywood W języku arabskim nazywany kohlem, w indyjskim kajalem, jest naturalnym kosmetykiem do makijażu oczu. Do produkcji kajalu wykorzystuje się mieszankę wyselekcjonowanych ziół ajuwerdyjskich, które mają znaczenie nie tylko kosmetyczne, ale i lecznicze.

Kajal do oczu (kohl) może mieć w składzie np. olejki: migdałowy, z róży damasceńskiej, rycynowy oraz olejek z drzewa sandałowego, kamforę czy triphalę. Tradycyjny kosmetyk nie zawiera żadnych substancji pochodzenia chemicznego, działa też kojąco na oczy i sprawia że ich okolice są odżywione,wspomaga również wzrost rzęs. Jest całkowicie bezpieczny i może być stosowany w każdym wieku jako zamiennik kredki do oczu, eyelinera. Kosmetyk najczęściej występuje w trzech formach: pasty w tubce, sztyftu lub proszku.

kajalkohl

Kredka kajal, kohl


nadaje orientalnego charakteru każdemu makijażowi. Kreska wykonana nią, jest bardzo estetyczna, głęboka i trwała. Przy pomocy kajalu / kohla z łatwością uzyskamy efekt tzw. smoky eyes. W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy wykonać delikatne kreski (makijaż dzienny) lub dodać dowolny cień na powiekę, a następnie obrysować oko kajalem jak poprzednio, na koniec tuszując rzęsy. Jeśli zależy nam na zmysłowym i wieczorowym wizerunku, możemy dodatkowo dodać kreseczkę delikatnie wyciągniętą w kierunku skroni.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019
pixel