Liście drzewa długiego życia, czyli cudowna moringa

2019-08-11
Liście drzewa długiego życia, czyli cudowna moringa Moringa olejodajna inaczej nazywana drzewem chrzanowym to tropikalny gatunek pochodzący z Azji, ale obecnie spotykany również w Ameryce Południowej i Afryce. Jest to jedna z najbardziej użytecznych i szeroko wykorzystywanych na Ziemi roślin. Niejednokrotnie określana jest mianem "cudownego drzewa" lub "drzewa długiego życia", ponieważ pożyteczna jest niemal każda jej część. Przetwarza się jej kwiaty, liście, korę, korzenie, a z ziaren produkuje się olej.

Moringa należy do grupy tzw. superfoods (superżywności), czyli roślin które posiadają niezwykłe właściwości: odżywcze i lecznicze, a według niektórych wręcz uzdrawiające. Są to pokarmy naturalne i nieprzetworzone.

   
                                             moringa


Jakie są cudowne właściwości moringi olejodajnej?

Moringa olejodajna zawiera dwa razy więcej białka niż soja, cztery razy więcej witaminy E niż kiełki pszenicy, cztery razy więcej witaminy A niż marchew, siedem razy więcej witaminy C niż pomarańcze, 15 razy więcej potasu niż banany, 17 razy więcej białka niż mleko i 25 razy więcej żelaza niż szpinak! Moringa zawiera również duże ilości manganu, chromu i boru, pierwiastków ważnych dla funkcjonowania kości, stawów i przemiany materii.

W sklepie EtnoBazar.pl moringa olejodajna występuje pod postacią suszonych liści. Całe liście moringi wykorzystuje się do przygotowywania naparu i sproszkowanych liści, które można wymieszać z wodą, sokiem, jogurtem czy stosować jako dodatek do musli, owsianki lub sałatek.

Olejek z moringi wykorzystuje się również przy produkcji wielu kosmetyków. Przykładem takiego kosmetyku jest rozgrzewający olejek do masażu Himalaya.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019
pixel