Miedziane naczynia indyjskie na wodę

2020-08-01
Miedziane naczynia indyjskie na wodę Zgodnie z ajurwedyjską filozofią życia: miedziane naczynia i garnki, miedziane bransoletki, czyściki do zębów to samo zdrowie! Bakteriobójcze działanie miedzi poznano już wieki temu. Na przykład w Starożytnej Grecji wykorzystywano miedź do leczenia ran i owrzodzeń, a w Egipcie stosowano ją jako lek na ból głowy. Natomiast osoby żyjące w zgodzie z najstarszym systemem leczniczym, czyli ajurwedą przywiązywały ogromną wagę do roli wody w organizmie człowieka. Wg. ajurwedy dzięki wodzie człowiek może osiągnąć zbilansowany poziom energii w ciele. Dziś gdy woda jest uzdatniana chemicznie i nieustannie wzbogacana o różnego rodzaju substancje warto przyjrzeć się bliżej zaletom miedzianych produktów. Nawet naukowcy potwierdzają bakteriobójcze właściwości miedzi, a w Indiach do dnia dzisiejszego stosuje się metodę uzdatniania wody w miedzianych naczyniach. Bakterie po kontakcie z miedzią nie są w stanie przetrwać dłużej niż kilka godziny (dotyczy to nawet bakterii E.coli!).

Miedziane naczynia: garnki, patelnie i butelki na wodę


W związku z tym, że już setki lat temu poznano zalety miedzianych produktów, tworzono z nich przeróżne produkty użytkowe. W Nepalu i Tybecie powstawały miedziane bransoletki na rękę dla Pań i miedziane kadzielniczki na kadzidełka, bogato zdobione kamieniami szlachetnymi, koralikami etc. Natomiast w Turcji popularność bardzo zyskały sobie miedziane naczynia kuchenne. Do dzisiaj produkuje się tam ozdobne miedziane czajniki, patelnie i garnki. Bardzo spektakularnym miedzianym produktem jest czyścik do języka używany od tysięcy lat. Regularne używanie czyścika do higieny jamy ustnej usuwa bakterie i nalot nagromadzony na języku. Obecnie naszym miedzianym bestsellerem w sklepie etnobazar jest miedziana butelka na wodę.

Miedziane naczynia butelka na wodę

Fantastycznie zastępuje bidon, termos lub kubek termiczny, dodatkowo uzdatniając wodę, którą później przez cały dzień pijemy i która odgrywa w naszym życiu tak ważną rolę.

Dużą popularnością wśród klientów cieszy się również tradycyjne, indyjskie naczynie miedziane karahi, nazywane także kadai, karai czy kadahi - służy do serwowania potraw. Karahi wykonane ze stali nierdzewnej, pokryte miedzianą powłoką popularne jest także w Pakistanie. 

Miedziane naczynie karahi

Świetnymi, miedzianymi naczyniami do uzdatniania wody są również miedziane dzbanki i kubki na wodę:

  Miedziany dzbanekMiedziany kubek


Reasumując, w ofercie sklepu etnobazar.pl posiadamy:

miedziane butelki do oczyszczania wody
miedziane czyściki do języka
miedziane dzbanki i kubki
- miedziane bransoletki 7 czakr
- miedziane garnki i patelnie
- miedziane kadzielniczki tybetańskie
- miedziany czajnik ozdobny z Turcji


Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2020

Produkty polecane

pixel