Mydło Aleppo - ratunek dla cery z problemami

2019-08-09
Mydło Aleppo - ratunek dla cery z problemami

Tradycyjne mydło Aleppo wzięło swoją nazwę od miasta w Syrii, w którym jest produkowane od prawie 2 tysięcy lat.


Proces produkcji nie zmienił się na przestrzeni wieków i nadal możemy korzystać z dobrodziejstw jakie daje nam naturalne mydło Aleppo, nazywane też "matką wszystkich mydeł".

Do produkcji mydła używa się czterech podstawowych, naturalnych składników, są to: oliwa z oliwek, naturalny ług, olej laurowy i woda. Przygotowywanie mydła rozpoczyna się na jesieni, tuż po zbiorach oliwek. Oliwę z pierwszego tłoczenia, miesza się z ługiem pozyskiwanym z soli morskiej i wodą. Mieszankę podgrzewa się, do momentu aż w odpowiedniej temperaturze zajdzie reakcja zmydlania. Cały proces jest pracochłonny, w ostatniej fazie dodaje się oleju laurowego. Dalszy etap produkcji jest podobny jak w przypadku produkcji klasycznego mydła - odlewa się ług, rozlewa pozostałą masę do specjalnych form i czeka aż zastygnie. Bardzo ważnym etapem w produkcji mydła z Aleppo jest jego dojrzewanie. W czasie dojrzewania mydło schnie, utwardza się i zachodzą procesy chemiczne, dzięki którym mydło nabiera swoich drogocennych właściwości. Okres dojrzewania trwa minimum 9 miesięcy, a często są to nawet 4 lata.

                                                        aleppo


Mydło z Aleppo nie zaskoczy nas wyszukanym wyglądem, z zewnątrz jest brązowe, w środku zielone. Dlaczego więc, jest takie cenne i czemu warto go stosować?

Przede wszystkim jest produktem całkowicie naturalnym, bez żadnych sztucznych dodatków. Nie zawiera tłuszczy zwierzęcych, dzięki zawartemu w nim olejowi laurowemu ma silne działanie antyseptyczne i odkażające. Oliwa z oliwek nawilża i zmiękcza skórę. Mydło Alep możemy stosować do wszystkich rodzajów skóry, również w przypadku skłonności do alergii. Idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji cery, ale jest też pomocne w leczeniu trądziku, łupieżu, zaskórników.

Syryjskie mydła laurowe z Aleppo dzielimy w zależności od zawartości procentowej oleju laurowego i według tej skali możemy dostosować odpowiedni rodzaj kosmetyku dla siebie, i tak:

- zawartość procentowa ok. 5% - to delikatne mydło, odpowiednie dla cery suchej i wrażliwej,
- zawartość procentowa 10-20% - doskonałe dla całej rodziny, do codziennej pielęgnacji skóry,
- zawartość procentowa 30-40% - mydło do cery tłustej głęboko nawilża skórę,
- zawartość procentowa 40-70% - głównie używane w celach leczniczych, mocno antyseptyczne.

Naturalne mydło z Aleppo - właściwości


posiada właściwości antyseptyczne, zabliźniające i nawilżające, które odnawiają film hydrolipidowy,
nawilża skórę,
jest przeznaczone dla skór suchych, dotkniętych takimi chorobami jak łuszczyca, trądzik, swędzenia, egzema,
hipoalergiczne,
w 100% ulega biodegradacji,
nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów, perfum ani innych substancji drażniących.

Chcesz spróbować na własnej skórze :) jak działa mydło Aleppo? Zobacz ofertę naturalnych mydeł z Syrii w sklepie EtnoBazar.pl
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019

Produkty polecane

30,90 zł
154,50 zł / kg
23,90 zł
119,50 zł / kg
32,50 zł 29,25 zł
146,25 zł / kg
32,90 zł 29,61 zł
148,05 zł / kg
30,90 zł 27,81 zł
139,05 zł / kg
45,90 zł
229,50 zł / kg
pixel