Nasze etniczne maski w teledysku Bass Astral x Igo

2020-04-19
Nasze etniczne maski w teledysku Bass Astral x Igo

Bass Astral x Igo maski EtnoBazar
Fot. Wiktor Malinowski

Bass Astral x Igo Ensemble to projekt tworzony przez Kubę Tracza i Igora Walaszka. Zespół reprezentuje nurt muzyki elektronicznej, a energetyczne i tajemnicze dźwięki porywają i fascynują rzesze fanów w całej Polsce i na Świecie. Kilka dni temu ukazał się 3 singiel zapowiadanej na jesień płyty "Satelite". Będzie to trzecia - po Orell i Discobolus - długogrająca płyta. 

Na singlu znalazł się utwór Bikini inspirowany cytatem z dramatu Operetka - Witolda Gombrowicza - "Tu maska maskę dręczy! Zrzućcie maski! Zwykłymi stańcie się ludźmi!".

Jednym z bohaterów teledysku ilustrującego utwór Bikini zostały nasze kongijskie rytualne maski - rękodzieło z Afryki! Sami zobaczcie świetną "grę aktorską" naszych etnicznych bohaterów w teledysku zespołu Bass Astral.

ZOBACZ TELEDYSK ↓ ↓ ↓ Oryginalne maski kongijskie wykonywane są ręcznie przez członków plemion zamieszkujących tereny obecnej Demokratycznej Republiki Konga np. plemiona: Luba, Lega, Pende, Pere, Songye.

OBEJRZYJ ETNO MASKI Z KONGO W OFERCIE SKLEPU ETNOBAZAR

Maski pełnią bardzo ważną rolę w życiu tych ludów, używane są podczas rytualnych tańców i obrządków. Dla niektórych plemion ważny jest np. kult przodków, dla przebłagania duchów konieczne jest skrupulatne stosowanie się do tradycji, rytuałów oraz składanie ofiar. Dla europejczyków stanowią orientalny element wystroju domu i etniczną ozdobę do pokoju. W Teledysku ich znaczenie było nieco bardziej symboliczne.


Maska z teledysku Bass Astral x Igo Maski etno Bass Astral

Fot. Wiktor Malinowski

Zespół Bass Astral x Igo już dziś zapowiada jesienną trasę koncertową. Czy dzięki niej każdy z nas będzie mógł zrzucić maskę aby zbliżyć się do własnego ja? :)

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień  2020
pixel