Naturalne kosmetyki konopne

2019-08-08
Naturalne kosmetyki konopne

Olejek konopny oraz kosmetyki z jego dodatkiem szturmem zdobywają serca miłośników naturalnych kosmetyków.


Bo choć pierwsze skojarzenie wywołać może na twarzy porozumiewawczy uśmieszek (wiadomo), to zapoznanie się z dobroczynnym wpływem na skórę i włosy, prawdziwie ucieszy! Oto, co może uczynić dla nas olej z konopi.

                                                                        olej

Wyjaśnijmy - oleju konopnego nie pozyskuje się z narkotycznych konopi indyjskich, lecz z konopi siewnych. By zachował wszystkie swe dobroczynne właściwości, tłoczy się go na zimno i nie poddaje procesowi rafinacji. W procesie produkcyjnym uzyskuje się w ten sposób oleistą, żółto-zieloną ciecz, używaną jako samodzielny kosmetyk, bądź (częściej) jako składnik preparatów przeznaczonych dla skóry i włosów.

Co czyni olej konopny wyjątkowym pośród innych olejków? Oczywiście skład. W 80% tworzą go nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym linolowy. Stosunek kwasów tłuszczowych nienasyconych do nasyconych ma się jak 1:3, co idealnie odpowiada zapotrzebowaniu ludzkiego ustroju. Poza kwasami tłuszczowymi, w składzie olejku znajdziemy także m.in. aminokwasy, witaminy, fitosterole i biologicznie czynne substancje działające przeciwzapalnie, regenerująco, antyseptycznie, przeciwutleniająco i ochronnie wobec promieniowania UVA i UVB.

Olejek z konopi sprawdza się przede wszystkim jako dodatek do produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry z problemami (np. wysuszonej, atopowej) oraz skóry niemowląt i małych dzieci. Skoro mogą go stosować osoby zmuszone do szczególnej dbałości o cerę, nada się także dla innych! To prawda, co więcej, lista jego zalet jest bardzo długa: ma silnie odżywcze działanie, jest immunostymulatorem, regeneruje i działa przeciwstarzeniowo, sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna. Łagodzi podrażnienia oraz chorobowe stany zapalne - jak egzema, czy łuszczyca. Sprzyja wzrostowi włosów, dodaje im blasku i ułatwia rozczesywanie.

Kosmetyki z olejkiem konopnym kupicie TUTAJ >>

Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019
pixel