Oryginalne dekoracje do domu i salonu

2022-04-24
Oryginalne dekoracje do domu i salonu
W czasach obecnych gdy rynek artykułów dekoracyjnych zdominowały produkty tworzone na szeroką skalę i dystrybuowane w sklepach sieciowych, co raz częściej szukamy nietuzinkowych i oryginalnych dekoracji i dodatków do domu. W zależności od tego jaki styl wnętrza preferujemy, chcemy dopełnić wystrój dodatkowymi elementami w stylu boho, etno czy też w stylu skandynawskim. Szukamy zatem masek, figurek, luster i innych dekoracji zarówno na ścianę do pokoju jak i dekoracji na komodę do przedpokoju. Dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się ozdoby do salonu i sypialni, nie tylko na ścianę!

Jakie dekoracje na ścianę wybrać?

Indyjskie zawieszki i dzwonki pasterskie świetnie komponują się zarówno z półką na kwiatki lub książki, ale również ładnie wyglądają prezentują się w oknie czy nad łóżkiem. Orientalnego i wyjątkowego charakteru, każdemu wnętrzu nada indyjska tkanina zawieszona na ścianie. Wyraziste kolory i wzory np. mandale, słonie, łapacze snów czy symbole siedmiu czakr, sprawią że każdy pokój nabierze kolorów i orientalnego smaku. Podobny efekt osiągniemy gdy do dekoracji naszej przestrzeni wykorzystamy indyjską narzutę na łóżko lub pufy orientalne do siedzenia na ziemi. Warto też pochylić się nad dekoracjami ściennymi. Jest ich w zasadzie bez liku! To czego nie znajdziesz w tradycyjnym sklepie z akcesoriami dekoracyjnymi, a co z pewnością będzie dostępne w ofercie sklepu EtnoBazar, to na przykład drewniane dekory na ścianę z Indii lub Indonezji. Orientalne dekory ścienne mają często formę rzeźbionych paneli na ścianę z symbolami kwiatowymi, buddyjskimi czy symbolem ohm. Od lat bestsellerami są również łapacze snów. Ręcznie wykonywane, z szydełkowymi koronkami i naturalnymi piórami stanowią ciekawą ozdobę każdego pokoju.

Ozdoby i boho dodatki do domu

A co z meblami, powiecie? To w końcu jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych! Jeśli wolimy mieszkanie w nowoczesnym stylu i nie chcemy wykorzystywać do dekoracji wnętrz mebli kolonialnych czy mebli w stylu vintage, możemy dodać do naszej ulubionej komody lub szafki dokupić ceramimczne gałki do mebli. W sklepie EtnoBazar wybór gałek meblowych jest ogromny. W momencie pisania tego artykułu, jest ich w ofercie ponad 80. Są gałki: szare, czarno-białe, kolorowe, w kropki, kwiaty, w mandale, wszystkie pochodzą z Indii. Poza azjatyckimi dekoracjami, dużą część działu Dom i styl życia stanowi rękodzieło afrykańskie. Sprowadzane przez nas bezpośrednio z Kongo i Mali. Figurki i maski w Europie cieszą się popularnością jako dekoracje domu i przedmioty kolekcjonerskie - w Afryce są częścią życia codziennego wielu plemion. Afrykańskie figurki i maski rytualne wykorzystywane są podczas codziennych obrzędów. Natomiast wśród azjatyckich ozdób, wiele jest masek i figurek z Buddą, Ganeshą, Mahakalą. Ciekawe i niezwykle barwne rękodzieło wytwarzane jest przez mieszkanki Gwatemali, prawdziwie majańskie cudeńka w postaci kolorowych masek czy małych laleczek worry dolls również stanowią ciekawy element dekoracyjny.
Indyjska narzuta na łóżko
Pufy indyjskie z łuską gryczaną
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień  2022

Produkty polecane

pixel