Piżmo i ambra dwa słynne zapachy

2019-08-07
Piżmo i ambra dwa słynne zapachy

Piżmo i ambra - dwie najsłynniejsze bazy surowcowe przemysłu kosmetycznego. Dwa perfumeryjne Święte Graale. Dwa aromaty przywodzące na myśl sekretne wnętrza wschodnich haremów...


Piżmo - jego zapach jest subtelny, elegancki i bardzo trwały - stąd bywa używane nie tylko jako samodzielna perfuma, lecz może nawet częściej jako utrwalacz innych, bardziej ulotnych aromatów. Oryginalnie piżmo (musk) pozyskiwane jest z gruczołów zwierząt, przede wszystkim piżmowca syberyjskiego. W pierwotnej postaci nie ma w nim niczego zmysłowego - występuje w formie kruchej masy o lekkim zapachu amoniaku. Dopiero po rozpuszczeniu w alkoholu nabiera cudnej, nieco ciężkiej i bardzo mocno pobudzającej zmysły woni, z czego obficie korzystają renomowani producenci zapachów. Dla jego zwierzęco-magnetycznej woni ukochały je sobie kobiety na całym świecie. W krajach arabskich aromat piżma nieodłącznie towarzyszy oczyszczającemu rytuałowi hamman.

kostka zapachowa aromat klimat ambra piżmo

Kostkę musk poleca się stosować w charakterze zmysłowej perfumy - najlepiej nacierać nią nadgarstki i szyję. Sprawdzi się także idealnie jako odświeżacz do szafy. 

Ambra - kolejny niezwykły surowiec perfumeryjny o niezbyt ciekawym pochodzeniu... Twarde, kilkukilogramowe kamienie ambry są wydzieliną z przewodu pokarmowego kaszalota. Powstają przypuszczalnie wskutek niestrawności. Bryły ambry wielkości pięści, bądź ludzkiej głowy, unoszą się swobodnie na wodzie w rejonach żerowania wielorybów, często odnajduje się je także na nadoceanicznych plażach. Niegdyś dla jej pozyskania urządzano polowania na kaszaloty. Dziś jest to zabronione, a perfumodajną ambrę uzyskuje się także z roślin (nasiona hibiskusa). Podobnie jak zmysłowe piżmo, balsamiczna ambra stosowana jest jako wzmaczniacz zapachu oraz utrwalacz dla innych perfumeryjnych aromatów. Na Wschodzie uważa się ją za afrodyzjak. Stanowi również nieodłączny element rytuału hamman.

Ambrę w kostce poleca się stosować jako perfumę, nacierając nią nadgarstki i szyję, bądź w charakterze zapachu do szafy z bielizną. Do nabycia TUTAJ >>
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019

Produkty polecane

19,90 zł 17,91 zł
716,40 zł / kg
18,90 zł
315,00 zł / kg
9,90 zł
825,00 zł / l
8,90 zł
741,67 zł / l
pixel