Poznaj znaczenie symboli - kwiat życia, mantra om i węzeł nieskończoności

2019-08-08
Poznaj znaczenie symboli - kwiat życia, mantra om i węzeł nieskończoności Moda na Orient trwa.

W kuchni intrygująco ostre przyprawy, w salonie egzotyczne dodatki, w praktyce ćwiczenia jogi.


Także do naszych szaf i szkatułek na biżuterię chętnie wpuszczamy tajemnicze ozdoby rodem z Dalekiego Wschodu. Jednak tradycyjne buddyjskie, czy hinduistyczne symbole mają nie tylko zdobić. Przede wszystkim niosą ze sobą przesłanie dla świata. Jakie? Oto krótki przegląd:

chakry

KWIAT ŻYCIA - inaczej zwany "Świętą Geometrią". Symbol o tyle intrygujący, że spotyka się go właściwie w całym Starym Świecie, występuje bowiem od Chin i Japonii, poprzez Syrię, Izrael, Egipt, Turcję, Grecję, po Anglię a nawet... Polskę. W środku symbolu znajduje się siedem połączonych ze sobą kół - "ziarno życia". Biblijny kapłan Melchizedek (jedna z postaci Księgi Rodzaju) twierdził, że Kwiat Życia zawiera w sobie wszystkie formuły matematyki, prawa fizyki, harmonię muzyczną i każdą biologiczną formę życia, włącznie z ludzkim ciałem. Co ciekawe, w Kwiecie dopatrzyć można się również platońskich brył, czyli wzorców dla atomów, pierwiastków, wymiarów - słowem wszystkiego, co istnieje we Wszechświecie w formie fal (fizyka kwantowa!).

MANTRA OM - jest najświętszą sylabą hinduizmu. Sylabą-nasieniem, dźwiękiem powstania Wszechświata. Opierają się na niej wszystkie hymny wedyjskie, za świętą uznaje ją także buddyzm tybetański. Daje początek także innym mantrom, ale równocześnie sama jest mantrą. Intonowanie jej długo i przeciągle ma pomóc w odnalezieniu spokoju i ciszy. Radiesteci twierdzą, że noszenie wisiorka w kształcie OM wzmacnia ludzki organizm.

WĘZEŁ NIESKOŃCZONOŚCI - in. Śriwatsa. Nigdy niekończący się węzeł. Pochodzi z Indii, przez Tybet dotarł do Mongolii i Chin. W buddyzmie uznawany jest za jeden z ośmiu pomyślnych znaków Asztamangala (symbole przynoszące szczęście). Oznacza m.in. nieśmiertelność, trwałość międzyludzkich relacji, wzajemny stosunek czasu i wieczności.

Te i inne wisiory zdobne wschodnimi symbolami znajdziecie TUTAJ >>
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019
pixel