Szkatułka - idealna ozdoba do domu

2019-08-08
Szkatułka - idealna ozdoba do domu Etnicznego klimatu w domu nie trzeba wprowadzać radykalnie. Niekoniecznie od razu wzorzyste kilimy, egzotyczne kafle, kolonialne meble. Nie każdy lubi, nie wszystkim pasuje mieszkaniowa moda na pełen Orient. Czasem wystarczy kilka drobiazgów, by chłodnemu, albo obojętnemu w stylu wnętrzu nadać nieco pikanterii. Zacząć można od pięknie wykonanych szkatułek, pudełek i innych "schowaczy".

Oto kilka oryginalnych szkatułkowych propozycji z naszego sklepu - może któraś wpadnie Wam w oko i serce?


Zaczniemy nietypowo, bo od rąk. Ręce, które podtrzymują i ręce, które podają. W otwartych kielichach drewnianych dłoni umieścić można biżuterię i pozostawić tam na noc ze świadomością, że naszyjnik, kolczyki i bransoleta bezpiecznie poczekają na nas do rana. Miły akcent, który świetnie prezentować będzie się na szafce koło łóżka.

                                                                    szkatułka

Ten drewniany minikuferek wykonany został ręcznie w Kashmirze (region Indii). Pięknie malowana w kwiaty podstawa oraz wieczko kryją czarne, gładki wnętrza, tak typowe dla ornamentyki obowiązującej w Kashmirze. Kuferek także z radością przyjmie wszelką biżuterię i inne bibeloty.

Z Indii przenieśmy się do Tybetu. Inna kolorystyka, odmienne wzory. Bliżej nieba, bliżej Buddy... Wielka pieczołowitość wykonania. We wnętrzu świetnie komponuje się z należącym do tej samej "serii" artystycznej ołtarzykiem, stanowiącym niezbędny atrybut każdego buddyjskiego domu.

Na koniec Tybet po raz drugi - tym razem mniej szkatułka, a bardziej kadzielnica. To, niezwykłej urody pudełko, służy bowiem nie tylko do przechowywania kadzideł (ma w tym celu wbudowaną specjalną szufladkę), ale przede wszystkim do ich spalania (po to wbudowano metalowe zabezpieczenia wnętrza). Dla zaawansowanych miłośników etno-klimatu oraz wielbicieli piękna w każdym, nawet najdrobniejszym jego przejawie.

Wszystkie szkatułki, pudełka i puzderka znajdziecie TUTAJ >>
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019

Produkty polecane

pixel