Uniwersalna glinka Rhassoul

2019-08-07
Uniwersalna glinka Rhassoul Podobno, kto raz zaprosi ją do swojej łazienki, ten już nigdy się z nią nie rozstanie. Dlaczego? Czyżby bohaterka tego posta miała właściwości magiczne? Czyżby nadano jej moc czynienia czarów? Tak! Czyni cuda dla skóry i włosów i to w dodatku na kilka różnych sposobów.

Wspaniała glinka marokańska - uniwersalny kosmetyk!

Z wyglądu raczej niepozorna, rzecz można - nieciekawa, bo cóż może być interesującego w stercie lekkich, porowatych kamyczków? Albo w formie sproszkowanej? Marokańskim pyle... A jednak. Glinka Ghassoul (wymiennie: Rhassoul) jest wyjątkowa! Arabskie słowo ghassala (czytane jako rasala, stąd dwie nazwy kosmetyku) oznacza "myć". I nie ma tu pomyłki. Glinka może być używana także do mycia ciała i włosów. Jej podstawowym, najczęstszym zastosowaniem jest jednak oczywiście forma maseczki na twarz. Ewentualnie bazy do mieszanych kosmetyków naturalnych - można łączyć ją z olejami, wodą różaną, pomarańczową itd.

                                                         glinka marokanska

Glinka Ghassoul jest produktem wybitnie marokańskim. Jedyne złoża tej wulkanicznej skały eksploatuje się na samotnym stanowisku w górach Atlas. Znana jest od XII. Beduini już wówczas używali jej do mycia ciała i włosów (rewelacyjnie je zmiękcza!). Dzisiaj, ze względu na wyjątkowe właściwości, poleca się ją przede wszystkim osobom o skórze wrażliwej, skłonnej do alergii oraz cerze trądzikowej.

Bogata w mikroelementy (krzemionka, magnez, żelazo, wapń, sód i potas), po wymieszaniu z wodą glinka ghassoul przyjmuje postać gęstego błota o właściwościach wybitnie oczyszczających i ujędrniających skórę. Czyszcząc, wpływa równocześnie bardzo pozytywnie na stan cery, solidnie ją nawilżając i redukując tendencje do łuszczenia. Działa jednak bardzo delikatnie, nie naruszając naturalnej fosfolipidowej warstwy ochronnej, dlatego swobodnie stosować można ją właściwie przy cerze każdego typu.

Kto ma ochotę na maseczkę? Glinkę Rhassoul znajdziecie TUTAJ >>, pośród innych naturalnych glinek.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień  2019

Produkty polecane

17,90 zł
119,33 zł / kg
pixel