Woda różana. Do czego służy?

2019-07-29
Woda różana. Do czego służy? Pięknie pachnie. Gdy rozpyli się ją wokół siebie i zamknie oczy, można poczuć się niczym w starożytnym damasceńskim ogrodzie... Mhmmmm cudnie, relaks dla duszy.

Jednak w jaki sposób woda różana może pomóc naszemu ciału, a konkretnie - cerze?

Woda z delikatną nutą różanego aromatu jest ubocznym produktem procesu pozyskiwania różanych olejków. Mimo, że uzyskiwana niejako "przy okazji", stanowi cenny kosmetyk, który można stosować sam, bądź w połączeniu z innymi środkami pielęgnacyjnymi.

Woda różana ma właściwości tonizujące. Nawilża, oczyszcza i wygładza skórę, łagodzi podrażnienia, koi. Polecana jest do pielęgnacji skóry każdego rodzaju, ale przysłuży się szczególnie osobom o cerze naczynkowej, ponieważ wzmacnia naczynia krwionośne, redukując równocześnie zaczerwienienia. Znana i ceniona od wieków przez kobiety Wschodu oraz mieszkanki starożytnego Rzymu (uwielbiały się w niej kąpać!), dziś bywa podstawowym kosmetykiem myjącym do twarzy, obecnym w kosmetyczkach całego świata.

woda różanawoda rózana

Stosować można ją jako samodzielny preparat - tonik myjący i kojący, bądź w tandemach, np. jako uzupełnienie maseczek do twarzy, płukanek do włosów, czy kremów. Woda stanowi często także bazę do produkcji własnych kosmetyków.

Z ciekawostek - bohaterka dnia przydaje się nie tylko w łazience. W kuchni azjatyckiej jest popularna już od VIII wieku naszej ery, stanowiąc niezbędny składnik słodyczy, napojów oraz... sosu do mięsa.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec  2019

Produkty polecane

17,90 zł
71,60 zł / l
18,50 zł
61,67 zł / l
6,50 zł
0,03 zł / ml
pixel