Wyjątkowe mydło z Aleppo

2019-07-29
Wyjątkowe mydło z Aleppo

Mydło wytwarzane ręcznie przez rzemieślników z syryjskiego miasta Aleppo swoją recepturę zawdzięcza żyjącym 2 000 lat temu Fenicjanom. Mimo, że w jego przepisie niemal nic się nie zmieniło od tamtych czasów, także dziś Alep stanowi jeden z najlepszych naturalnych kosmetyków myjących.

Alep było prawdopodobnie pierwszym znanym ludzkości mydłem. Jego skład jest bardzo krótki:

- oliwa z oliwek

- kwas laurynowy

- substancja pieniąca (dziś wodorotlenek sodu).

Od razu widać, że będzie to więc kosmetyk dla alergików, których ciało nie znosi kontaktu z perfumami i innymi czynnikami chemicznymi. Faktycznie, mydło z Aleppo bywa często ostatnią deską ratunku dla osób o skórze silnie atopowej. Jednak korzystać z jego zalet mogą wszyscy, ze szczególnym naciskiem na ludzi z problemami typu trądzikowego.

Zawarta w mydle oliwa z oliwek nawilża, uelastycznia i natłuszcza skórę, dzięki czemu doskonale uzupełnia olej laurynowy, który działając wybitnie antyseptycznie, odkaża, ale i wysusza cerę. Stąd poleca się mydło jako lek na trądzik, przetłuszczanie się skóry i wszelkiego rodzaju zmiany zapalne.

Planując kurację mydłem z Aleppo, pamiętać należy, iż kwas laurynowy to składnik o dużej mocy działania. Dlatego też radzi się, by Alep stosować do mycia twarzy najwyżej raz dziennie, rozpoczynając od kostki z niską zawartością kwasu (kilkanaście procent), stopniowo zmieniając proporcje. Mydło 40-procentowe będzie właściwe dla pielęgnacji twarzy o skórze mocno trądzikowej.

Duży wybór mydeł z Aleppo znajdziesz pod TYM LINKIEM >>

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec  2019

Produkty polecane

23,90 zł
119,50 zł / kg
32,50 zł
162,50 zł / kg
30,90 zł
154,50 zł / kg
45,90 zł
229,50 zł / kg
pixel