Olej arganowy. Płynne złoto Maroka

2019-07-29
Olej arganowy. Płynne złoto Maroka Pozyskuje się go z owoców arganii żelaznej, która w naturalnym stanie rośnie wyłącznie w Maroku. Dlatego to właśnie ten kraj stał się ojczyzną eliksiru młodości, jak często określa się olejek arganowy dla jego niezwykłego, sprzyjającego urodzie składu.

Za co kochamy olej arganowy?

Marokańskie kobiety od setek lat znają i doceniają zalety oleju arganowego w kosmetyce. Nauczyły się go pozyskiwać dawno temu. W tym celu mielą nasiona arganii, jednak ponieważ mają one wyjątkowo twarde skorupki, tradycyjnie owoce zbiera się albo po wydaleniu, albo przynajmniej wypluciu przez kozę (proces trawienia jest więc "wstępną obróbką" kosmetyku). Nasiona pozbawia się skorupek, suszy, praży i miesza z odrobiną wody przed połączeniem. Powstałą po zmieleniu pastę wyciska się ręcznie, wydobywając z niej to, co najcenniejsze - czysty olej arganowy.

                                                         olej

Tradycyjna metoda pozyskiwania jest bardzo droga, pracochłonna i mało efektywna (do pozyskania litra gotowego produktu potrzeba do 35 kg owoców i 8 godzin pracy), dlatego dziś, kiedy olejek arganowy stał się bazą najlepszych kosmetyków anti-age, uzyskuje się go metodami przemysłowymi, dbając jednak nadal przede wszystkim o jakość, bo to w niej, w odpowiednim składzie tkwi tajemnica działania tego olejku.

Olejek arganowy zawiera bardzo dużo różnego rodzaju substancji z grupy witaminy E, dzięki czemu wykazuje rewelacyjne wręcz właściwości przeciwutleniające. Na skórę, włosy i paznokcie działa więc niczym prawdziwy eliksir młodości, zapobiegając wysuszaniu oraz starzeniu i wspomagając procesy regeneracyjne. Poza kosmetyką, powszechnie stosowany jest także w dermatologii, ponieważ wspomaga leczenie wszelkiego typu zmian skórnych, takich jak trądzik, łuszczyca, egzema. Przyspiesza gojenie ran, rozstępów i poparzeń (także słonecznych!).

Najlepsze jest w nim to, że olejek arganowy można stosować zarówno jako składnik kosmetyków (kremy, balsamy do ciała, odżywki do włosów), jak i jako samodzielny i uniwersalny kosmetyk - do twarzy, skóry, włosów i paznokci.

Szeroki wybór olejku arganowego i kosmetyków arganowych znajdziesz pod TYM LINKIEM >>

 

 

Pokaż więcej wpisów z Lipiec  2019

Produkty polecane

pixel