Gdyby tak do klasycznego wnętrza dodać etniczny element? Ożywić go feerią barw i prawdziwie niebanalnym, a jednocześnie funkcjonalnym dodatkiem? Indyjskie pufy wykonane metodą patchworku pasują niemal do każdego wnętrza i nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru.
W czasach kiedy króluje nowoczesny wystrój wnętrz, a większość wyposażenia kupujemy w popularnych sieciówkach. ciężko o mieszkanie z duszą; wnętrze, które inspirowane byłoby czymś więcej niż katalogowymi zdjęciami. A może warto zwrócić uwagę na to co oferuje nam Świat? Indyjskie bogactwo wzorów i kolorów, kolonialne meble, afrykańskie rękodzieło, marokańskie dodatki, tureckie ozdoby, bogato zdobione tkaniny – elementy, które zachwycają swą niepowtarzalnością, fascynują kształtem i barwą. Zapytacie gdzie ich szukać?
Lustra obowiązkowym elementem wystroju wnętrza. Służą nam do upiększania (która z Pań potrafi sprawnie pomalować się bez lusterka?), optycznie powiększają pomieszczenia, ale także zdobią, stanowiąc często oryginalny dodatek. Szczególnie te w intrygująco egzotycznych ramach. Jak zamykane na podwójne drzwiczki zwierciadła marokańskie, bądź oprawne w cynę ich meksykańskie odpowiedniki.
Etnicznego klimatu w domu nie trzeba wprowadzać radykalnie. Niekoniecznie od razu wzorzyste kilimy, egzotyczne kafle, kolonialne meble. Nie każdy lubi, nie wszystkim pasuje mieszkaniowa moda na pełen Orient. Czasem wystarczy kilka drobiazgów, by chłodnemu, albo obojętnemu w stylu wnętrzu nadać nieco pikanterii. Zacząć można od pięknie wykonanych szkatułek, pudełek i innych "schowaczy".
Muzyka towarzyszy ludzkości od zawsze. Jeszcze zanim nastały wielkie starożytne cywilizacje, pierwotni artyściu już grali na prymitywnych instrumentach - przeważnie perkusyjnych, bądź szarpanych. Ich dźwięki stanowiły tło obrzędów religijnych i uświetniały różne uroczystości. Dzisiaj także chętnie korzystamy z takich prostych instrumentów i kolekcjonujemy te o najbardziej egzotycznym pochodzeniu.