Odwołując się do tytułu, od razu zaznaczam, że efekt w nim opisany nie nastąpi od razu, po jednym dniu stosowania się do tych zasad. Na zdrowe włosy trzeba sobie zapracować. Nie jest to jednak wyjątkowo trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka podstawowych kosmetyków i umiejętnie ich używać. Zapraszam!
W związku z tym, że pojawiły się u nas nowe pasty do zębów, postanowiłam zagłębić się w temat prawidłowej pielęgnacji zębów. Oczywiście każdy słyszał nie raz, że należy myć zęby rano i wieczorem, a najlepiej po każdym posiłku. Ale czym myć? Jaką pastę wybrać? Z fluorem, czy bez? Wybielająca, ziołową, czy cynamonową? A może wszystko na raz? Co jest potrzebne naszym zębom? Jak prawidłowo o nie dbać? Postaram się Wam przybliżyć temat.
Pochodzi z Ameryki Południowej i uprawiana jest tam od kilku tysięcy lat. Nazywana jest złotem Inków, ponieważ stanowiła główny składnik ich diety. Dziś zaliczana do tzw. "superfoods" i doceniona już we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii, uprawiana jest również w Kanadzie, we Włoszech, Holandii i Hiszpanii, to w Polsce nadal nie jest powszechna. Co wiemy o komosie ryżowej? Jest to roślina podobna do innych rodzajów kasz i z powodzeniem może być alternatywą dla ryżu czy ziemniaków, a także składnikiem: dań jednogarnkowych, sałatek, zup lub śniadań. Komosa ryżowa nie zawiera glutenu i cholesterolu.
Łapacz snów wywodzi się z tradycji północnoamerykańskich plemion. Z reguły miał on postać obręczy z rozciągniętymi nićmi i przypiętymi do niej koralikami i piórami, przypominającej nieco pajęczynę. Dla Indian łapacz snów pełnił rolę amuletu stojącego na straży nocnego odpoczynku. Dziś łapacze snów zdobyły sobie popularność na całym świecie. Tworzone przez rękodzielników w Ameryce Północnej i Południowej, Indonezji, a także Polsce są nie tylko oryginalną i symboliczną ozdobą wnętrza, w ofercie sklepu EtnoSwiat.pl znajdziesz np.: kolczyki, breloczki, naszyjniki w formie łapaczy snów.
Henna jest barwnikiem pochodzenia roślinnego. Produkuje się ją z liści i pędów lawsonii bezbronnej, rosnącej w obszarach tropikalnych. Jej historia sięga kilku tysięcy lat. Istnieją dowody na to, że już w starożytnym Egipcie malowano nią mumie egipskich faraonów. Hennę wykorzystuje się do barwienia włosów i skóry. Od setek lat używana jest w: Indiach, Pakistanie, Iranie, Maroku i wielu innych krajach. Najważniejszą zaletą henny są jej właściwości koloryzujące, ale dzięki zawartości minerałów i witamin ma ona również zastosowanie w tradycyjnej medycynie.